قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن با حضور باشکوه ملتی سرافراز، تبلور ولایت مداری و پشتیبانی قاطع مردم از نظام اسلامی و انقلاب بود.

به گزارش پرس شیعه، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی برگزار شد اظهارداشت: امروز ایران اسلامی از انقلابی مردمی برخوردار است که باید برای این نعمت شکرگزار باشیم زیرا نظام ما از مردمی انقلابی بهره مند است که در همه حال پشتیبان انقلاب هستند و تجلی این پشتیبانی هر ساله در ۲۲ بهمن ماه به نمایش گذاشته می شود.

وی اضافه کرد: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن که همچون گذشته با شکوه و گسترده بود بار دیگر دشمنان را مایوس کرد و نشان داد پشتیبانی مردم از ولایت و نظام دائمی است.

وی افزود: راهپیمایی مردم در شهرهای بزرگ باشکوه بود و با بیان نمی توان این عظمت را بازگو کرد ولی راهپیمایی مردم در روستاها و شهرهای کوچک به گونه ای بود که گویی همه مردم خانه های خود را ترک کرده و به خیابان ها آمده بودند.

مردم همچنان آمریکا را دشمن خود می دانند

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در خصوص بازتاب جهانی راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: حضور صدها خبرنگار خارجی برای انعکاس این رویداد نشان داد دیگران نیز باور کرده اند که حمایت ملت ایران از نظام اسلامی همه جانبه است و نظیر ندارد و آمریکا و غرب هر چقدر هم تبلیغات کنند و به مردم خود جایزه بدهند که در جهت پشتیبانی از حکومت های خود به خیابان ها بیایند، بعید می دانم که جمعیتی به اندازه جمعیت شهر اقبالیه تجمع کنن

امام جمعه قزوین در ادامه گفت: تمامی این حرکت ها متضمن این نکته بسیار مهم است که ما آمریکا را دشمن شماره یک خود می دانیم و تلاش آنهایی که می گویند از مرگ بر آمریکا گفتن دست بکشید بی فایده است.

نمایندگانی متعهد و مردمی و ساده زیست انتخاب کنید

امام جمعه قزوین با تاکید بر اهمیت انتخابات مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی تصریح کرد: داوطلبان باید صادقانه کارهایی که می توانند انجام دهند را برای مردم روشن کنند و از تخریب رقبای خود بپرهیزند زیرا اینگونه کارها در همه حال حرام است و انتخابات و غیرانتخابات هم نمی شناسد.

وی اضافه کرد: اگر مشاهده کردید داوطلبی ریخت و پاش تبلیغاتی می کند باید از خود سوال کنید این سرمایه ها را از کجا می آورد؛ اگر این سرمایه ها متعلق به خودش است بازهم لیاقت نمایندگی مردم را ندارد زیرا درد مردم را نخواهد فهمید و اگر این سرمایه ها را از افراد سرمایه دار می گیرد باید آگاه باشیم که وی در آینده نماینده همان سرمایه داران خواهد بود و مدافع مردم نیست.

پیروزی مردمی در سوریه امیدآفرین است

عابدینی در ادامه به آزادسازی یکی از شهر های حومه حلب سوریه و رمادی عراق اشاره کرد و گفت: خداوند را بخاطر این پیروزی ها شکرگزاری می کنیم اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که آمریکا و غرب طبق معمول تحمل دیدن این پیروزی را ندارند و با مطرح کردن آتش بس می خواهند جلوی این پیروزی ها را بگیرند.

وی اظهارداشت: آزادسازی شهری که ۴۰ ماه در محاصره بوده و مردمش در این ماهها از ریشه گیاهان تغذیه می کردند باعث خوشحالی هر انسان آزادیخواه است اما متاسفانه غرب زده های داخلی نه در روزنامه های خود و نه در مصاحبه هایشان اظهار خوشحالی نکردند که این موضوع هم سوال برانگیز است و هم برای انتخابات پیش رو بصیرت افزاست.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تبریک میلاد حضرت زینب (س) گفت: این بانوی والامقام معلم تمام انقلابی ها و حکما و علمای آزاداندیش است که هنوز هم سایه ایشان بر سر همه مسلمین بالاخص مدافعان حرم است که ضمن حمایت های غیبی از آنان، الگوی همه بانوان آزاداندیش است.