صندوق کودکان سازمان ملل، یونیسف، در گزارشی هشدار داد که میلیون ها کودک عراقی در خطر جدی مرگ، جراحت و تجاوز جنسی قرار دارند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، صندوق کودکان سازمان ملل، یونیسف، در گزارشی هشدار داد که ۳ میلون و ۶۰۰ هزار کودک عراقی در خطر جدی مرگ، جراحت و تجاوز جنسی، آدم ربایی و استخدام در گروه های تروریستی قرار دارند.

سازمان یونیسف در این گزارش که “یک هزینه سنگین برای کودکان” نام دارد خاطرنشان کرد که تعداد کودکان عراقی که در معرض خطر جدی مرگ قرار دارند در طول ۱۸ ماه گذشته ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر افزایش داشته است.

یونیسف در گزارش خود عراق را “یکی از خطرناک ترین مکان های دنیا برای کودکان” عنوان کرد.

در این گزارش تاکید شده است که اشغال بخش های زیادی از مناطق شمالی و غرب عراق به وسیله داعش در سال ۲۰۱۴ میلادی “تاثیر فاجعه آمیزی” داشته و ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار کودک عراقی در حال حاضر به کمک های انسان دوستانه احتیاج دارند.

پیتر هاوکینز، نماینده یونیسف در عراق در این ارتباط می گوید: کودکان در عراق در خط مقدم جنگ قرار دارند و بارها بی رحمانه مورد هدف قرار گرفته اند.

سازمان یونیسف همچنین در گزارش خود خواستار اقدام فوری برای محافظت از حقوق کودکان در کشور جنگ زده عراق شد.

یونیسف که یکی از زیرمجموعه های سازمان ملل متحد به شمار می رود همچنین از کمبود بودجه خود خبر داده و اعلام کرد که برای برنامه های سال ۲۰۱۶ خود در عراق به ۱۰۰ میلیون دلار کمک مالی احتیاج دارد.