رهبر جنبش حماس تاکید کرد درباره تلاش رژیم صهیونیستی برای تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی هشدار داد.

به گزارش پرس شیعه؛ اسماعیل هنیه در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: جهان اسلام با خطر تروریسم اسرائیل، تجاوز صهیونیست ها، تلاش برای یهودی سازی قدس و تلاش برای تغییر حقایق اسلام اصیل مواجه است.

وی افزود: چنین سیاست هائی اقداماتی تا حد اجبار به مهاجرت و تبعید مردم قدس از شهرشان و محروم کردن فلسطینیان از ورود به مسجد الاقصی پیش رفته است، مردم غزه از ورود به قدس محرومند، اهالی کرانه باختری هم به جز تعداد اندکی چنین وضعی دارند. ضمن اینکه فلسطینیان و امت عرب و اسلام نیز از زیارت مسجد الاقصی، نخستین قبله مسلمانان و محل معراج رسول الله (ص) محرومند.

رهبر حماس تاکید کرد: خطرناک ترین برنامه ای که در مراحل آینده در پیش است برنامه تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی است، طرحی که هدف آن تلاش برای تسلط بر این مسجد، در تنگنا قرار دادن فلسطینیان و آزار و اذیت زمانی و مکانی فلسطینیان است.

اسماعیل هنیه افزود: آنچه گفته شد تصاویری دردناک، تیره و وحشت انگیز است چرا که اشغالگران در صحن های مسجد الاقصی کشتار و خونریزی به راه انداخته اند و تردیدی نیست این رژیم از فرصتی که تحولات دردناک منطقه ای به وجود آورده و امت اسلام را به خود مشغول کرده است بهره برداری می کند تا برنامه هایش را پیگیری کند و انها را به نتیجه برساند و بر قدس و مسجد الاقصی چیره شود.

وی تاکید کرد: فلسطینیان ثابت کردند قدس گرانبهاترین داشته و مسجد الاقصی خط قرمز آنان است و حاضرند برای این دو خونشان را هدیه کنند. آنها این مسئله را با انتفاضه، انقلاب و تداوم مقاومت نشان داده اند. آنان از زمان انقلاب براق در اوایل قرن گذشته تا انتفاضه قدس که همچنان برای حمایت از قدس و مسجد الاقصی و حتی به خواست خدواند متعال، آزادسازی قدس و مسجد الاقصی ادامه دارد ثابت کرده اند.

رهبر حماس خاطر نشان کرد: هدف اساسی ملت ما دفاع از مسجد الاقصی است و این مسئله باید در روز قدس در خاطر ما باقی بماند، تردیدی نیست که قدس باید روزی باشد که امت اسلام را از غفلت بیدار و ذهنشان را از فراموشی دور کند و پلی برای ارتباط امت اسلام به قدس باشد تا ثابت شود قدس و فلسطین قضیه عربی یا فلسطینی نیست بلکه موضوعی مرتبط با جهان اسلام و مسلمانان در هر منطقه ای از جهان است.

ما در این روز با هدف احیای روز قدس و تاکید بر اسلامی بودن قدس و مخالفت با سیاست ها و برنامه های صهیونیسم و حمایت از خادمان مسجد الاقصی شاهد راهپیمایی ها، تظاهرات، سخنرانی ها و فعالیت در بسیاری از کشورهای جهان اسلام هستیم.