وبگاه خبری صهیونیستی “دبکا” از احتمال هدف قرار گرفتن چهار فرودگاه در اروپا ازسوی گروه تروریستی داعش در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ وبگاه دبکا به نقل از منابع اطلاعاتی نوشت ۳ تا ۴ فرودگاه در اروپا در روزهای آینده درمعرض خطر حمله داعش هستند.

این وبگاه صهیونیستی، حمله تروریستی سه شنبه شب به فرودگاه اتاتورک در ترکیه را مرتبط با شکست داعش در فلوجه دانست و نوشت: روز دوشنبه ۲۷ ژوئن پیروزی درفلوجه را اعلام می کنند و یک روز بعد در روز سه شنبه ۲۸ ژوئن فرودگاه بین المللی اتاتورک استانبول هدف حمله تروریستی قرار می گیرد.

دبکا نوشت: عوامل انتحاری داعش همواره آماده هستند که عملیات انتحاری را اجرا کنند، نه به این دلیل که به گفته اوباما “افراط گرای متوهم” هستند، بلکه به این دلیل که آن ها معتقدند که وارد جنگ دینی شده اند، جنگ سنی ها ضد شیعیان و سنی ها ضد مسیحیان و سنی ها ضدیهودیان؛ و این مساله ای است که اوباما به شدت آن را رد می کند.

دبکا همچنین با اشاره به تصمیم رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه برای امضای توافق آشتی سیاسی – نظامی و اطلاعاتی با اسرائیل در روز سه شنبه نوشت که در همان روز سه عامل انتحاری در منزلی امن نزدیک فرودگاه استانبول آماده حمله بودند و از الرقه مرکز داعش در شمال سوریه دستورگرفتند تا ماموریت محوله را اجرا کنند.

براساس این گزارش، نیروهای اطلاعاتی آمریکایی مستقر در منطقه و یا سرویس های اطلاعاتی ترکیه و اسرائیل هیچ یک نتوانستند مانع از دستوراتی شوند که به تروریست ها برای اجرای عملیات انتحاری داده شد.

منابع اطلاعاتی خاص در زمینه مبارزه با تروریسم وابسته به دبکا اعلام کردند که فرودگاه اتاتورک در استانبول، تنها فرودگاه در اروپا نیست که درنزدیکی آن، هسته های تروریستی انتحاری وابسته به داعش مستقر هستند.

بر اساس اطلاعات منابع اطلاعاتی آمریکا و اروپا، هسته های انتحاری این شکلی دست کم نزدیک سه یا چهار فرودگاه دیگر در اروپا نیز مستقر هستند.

داعش به خسارت ها و شکست هایی مانند شکست در فلوجه با حملات راهبردی و با حملات انتحاری درجبهه های بسیار دور پاسخ می دهد، این گروه تروریستی، آن گونه که خوشایند اوباما است، شکست نخورده است. این گروه با حملات گسترده درسطح قاره ها و کشورهای مختلف به این شکست ها پاسخ می دهد، مانند پاسخی که روز سه شنبه در استانبول داد و الان باید منتظر بود و دید که ضربه بعدی خود را در کجا وارد خواهد کرد.