رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه شعار «مرگ بر آمریکا» رژیم صهیونیستی را به لرزه درآورده است، گفت: مردم منتظر پاسخ مسئولان در نقض برجام از سوی آمریکایی‌ها هستند.

مردم منتظر پاسخ مسئولان در نقض برجام از سوی آمریکایی‌ها هستند

به گزارش پرس شیعه؛ سردار محمدرضا نقدی ظهر امروز در مراسم پایانی راهپیمایی روز جهانی قدس مشهد در جمع زائران و مجاهدان حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: صحنه مبارزه حق و باطل در تمامی دوران‌ها بوده و آن کسی در این مسیر سربلند است که توانسته بر کفر غلبه کرده و از حق دفاع کند.

وی افزود: در دوران انقلاب برخی‌ها شعار دادند پس از ناکامی شاه خائن، حالا نوبت ناکامی آمریکای جنایتکار است و امام خمینی (ره) به درستی مسیر غلبه بر دشمن و مبارزه با او را نشان داده‌اند و راهبرد آزادی قدس را تبیین کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه رژیم صهیونیستی شیشه عمر آمریکایی‌های جنایتکار است، خاطرنشان کرد: جوامع حق‌طلب به دنبال شکستن این شیشه هستند و برای حفظ قدرت خود، کشورهای اسلامی را کوچک‌تر کرده و تجزیه کرده‌اند تا امنیت اسرائیل به خطر نیفتد.

نقدی با اشاره به اینکه ستون فقرات آمریکا در میان کشورهای اسلامی، اسرائیل است، تصریح کرد: اگر این ستون بشکند، آمریکا هم نابود و متزلزل می‌شود و مردم ستمدیده هیچ‌گاه زیر بار ظلم یزیدیان زمان نمی‌روند و در تلاش جهت ریشه‌کنی استکبار و اسرائیل هستند.

وی تاکید کرد: اسرائیلی‌ها سال ۶۱ بر لبنان حمله کرده‌اند و پس از آن هم شاهد جنگ‌های یمن، بحرین و دیگر کشورهای منطقه بودیم، اما اسرائیل ۱۰ بار شکست فاحش در غزه، لبنان و سوریه خورده است و امروز به دنبال محاصره کشورهای اسلامی است اما مسلمانان هرگز تسلیم مبارزات دشمن نمی‌شوند؛ مبارزاتی که با استراتژی آمریکا و در جهت حفظ اسرائیل است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، اصلی‌ترین هدف آمریکا را ایجاد یک حائل در میان مرزهای اسرائیل دانست و گفت: هدف اصلی آمریکا حفظ رژیم صهیونیستی است و تحریم‌های ظالمانه هم به همین جهت تحمیل شد و عدم امنیت اسرائیل به عنوان یک کابوس بزرگ برای آمریکا است.

نقدی گفت: آمریکای خائن با برجام به خوبی معرفی شد و خوشبین‌ها و بدبین‌های آمریکا به خوبی این نامرد شیاد را شناختند و بدعهدی‌های آمریکایی‌ها پس از ۱+۵ و پسابرجام نمایان شد.

وی با تاکید بر اینکه اهرم آمریکا برای تضعیف کردن ایران بسیار ضعیف است، افزود: دولتمردان باید مقابل این شیطان بیاستند و سلطه آمریکا با تدبیر، استقامت و شجاعت مسئولان شکستنی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، راهپیمایی روز قدس مشهد را یکی از زیباترین صحنه‌های راهپیمایی روز جهانی قدس معرفی کرد و گفت: مردم مشهد در صحنه‌های مختلفی نقش‌آفرین بودند که یکی از شاخص‌ترین صحنه‌ها در دهم دی ماه سال ۵۷ بود و این ملت هیچ‌گاه از دین و اعتقادات خود فاصله نمی‌گیرد و شیعه امیر مؤمنان (ع) باید یاور مظلومان باشد و در این راستا قرآن کریم می‌فرماید: «نه ظلم کنید و نه تسلیم ظلم شوید».

نقدی با اشاره به اینکه کسی که پیرو علی (ع) است، نمی‌تواند در برابر ظلم و زور سکوت کند، تصریح کرد: برای پیرو حضرت علی (ع)، مشاهده جسدهای کودکان و زنان بی‌گناه قابل تحمل نیست و نمی‌تواند در این رابطه بی‌تفاوت باشد و در ۹ ماه گذشته ۲۱۱ کودک فلسطینی به شهادت رسیدند که هنوز جنازه‌های آنها توسط صهیونیست‌ها تحویل داده نشده است.

وی تاکید کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند «آن کسی که فریاد مظلوم بشنود و به یاری‌اش نشتابد، مسلمان نیست» و قانون اساسی می‌گوید «جمهوری اسلامی باید از مظلومان ستمدیده در هر نقطه‌ای از جهان به ویژه فلسطین اشغالی دفاع کند».

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: به آن کسانی که برای مسئله هسته‌ای ایران دندان تیز کرده‌اند، می‌گوییم که انقلاب اسلامی تا انقلاب حضرت مهدی (عج) ادامه دارد و ملت شجاع و غیرتمند ایران که در تمامی صحنه‌ها حاضر هستند، تا آخر پیش خواهند رفت و از حق مظلوم دفاع می‌کنند.

نقدی گفت: تمام وعده‌های امام راحل (ره) مانند مرگ بر شوروی، مرگ بر شاه و … عملی شد و قطعاً مرگ بر آمریکا هم عملی خواهد شد و مقام معظم رهبری نیز در جواب مسئولان رژیم صهیونیستی پس از توافق برجام که گفتند تا ۲۵ سال آینده خیالمان از ایران راحت است، فرمودند «اسرائیل تا ۲۵ سال آینده از بین می‌رود و مطمئن هستیم که این اتفاق قبل از ۲۵ سال محقق می‌شود».

وی افزود: مردم غیور ایران در هوای گرم تابستان و با دهان روزه در راهپیمایی روز جهانی قدس شعار «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» سر دادند و حرکت پشت سر ولایت‌فقیه منجر به پیروزی می‌شود و امروز آمریکا شکست خورده زمین‌گیر است و ۲۰ هزار میلیارد دلار بدهی دارد و با دزدی نفتی از لیبی، تزریق آل‌سعود و … زندگی می‌کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان گفت: سیاست‌های آمریکا در ۲۵ سال اخیر در کمپ دیوید چیزی جز عقب‌نشینی برایش نداشته و آمریکای امروز حتی برای ترسوها هم ترساندنی نیست و اگر قدرت داشت، آن را در سال ۵۷ نشان می‌دهد و تا نابودی آمریکا فقط یک یا حسین دیگر فاصله داریم.

در پایان راهپیمایی روز جهانی قدس قطعنامه این راهپیمایی در ۱۰ بند قرائت شد که حاضران آن را با شعار «الله‌اکبر» تائید کردند.