خرم آباد – معاون جذب و گزینش شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: رمز حفظ امنیت انقلاب و استقلال کشور پیروی از ولایت است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید احمد تقوی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد که در مصلی الغدیر این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه امام راحل در امتداد نهضت اسلامی پرچم ضد استکباری خود را علیه صهیونیست برافراشت، اظهار داشت: امام خمینی (ره) به جهانیان اعلام کرد اسرائیل غده سرطانی است که باید از صحنه روزگار محو شود.

قدس در مقاطع مختلف تاثیر بسزایی در عالم داشته است

وی افزود: مقام معظم رهبری نیز با ادامه راه امام راحل و شهیدان و با ایستادن در مقابل شعارهای انحرافی استکبار جهانی که در سال ۸۸ به بعضی فتنه گران دیکته شده بود، با حمایت های علنی، سیاسی و نظامی از فلسطین و رزمندگان فلسطینی شعله برافراشته انتفاضه را تقویت کرد.

معاون جذب و گزینش شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور قدس را سرزمین خاطره ها دانست و گفت: قدس سرزمین خاطره های تلخ و شیرین و زادگاه و موطن بسیاری از انبیاء الهی است همچنین قدس، بیت المقدس و فلسطین مرکز جوشش فرهنگی بوده و جزء حادثه خیزترین کشورهای دنیاست.

حجت الاسلام تقوی با بیان اینکه قدس در مقاطع و ادوار مختلف تاثیر بسزایی در تمام عالم داشته است، عنوان کرد: هزار و ۸۵۰ سال قبل از میلاد اول جمعیتی که به قدس وارد شد عده ای از اعراب بنام کنعانیان بودند و ابراهیم خلیل الله قبل از میلاد مسیح از عراق وارد این سرزمین شد و حضرت اسحاق، یعقوب و یوسف نیز در این سرزمین متولد شدند.

وی با اشاره به اینکه از لحاظ اسلامی سرزمین قدس دارای اهمیت بوده بطوریکه بیت المقدس قبله اول مسلمین بوده است، افزود: پیامبر اعظم (ص) طی ۱۳ سالی که در مکه بود به همراه مسلمانان دیگر به طرف مسجد الاقصی نماز را اقامه می کردند همچنین مقدس الاقصی محل معراج پیامبر اکرم (ص) است از اینرو سرزمین قدس از جایگاه والایی برخوردا است.

ما با ملت فلسطین مشترکات فراوانی داریم

معاون جذب و گزینش شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور اضافه کرد: حضرت ابر اهیم در شهر الخلیل مدفون بوده و جد پیامبر هاشم بن عبد مناف نیز در شهر غزه مدفون است و موسی بن عمران نیز از همین سرزمین رسالت خود را آغاز کرد لذا سرزمین قدس از لحاظ اسلامی و الهی سرزمین بسیار مبارکی است.

حجت الاسلام تقوی با اشاره به اینکه حضرت داوود در فلسطین قبه الصخره را ایجاد کرده و حضرت سلیمان آن را تکمیل کرد، ادامه داد: مسجد الاقصی در کنار قبه الصخره قرار گرفت و کوه طور نیز محل مناجات حضرت موسی (ع) بوده و قبر داوود پیامبر در کوه صهیون قرار دارد.

وی با بیان اینکه ما با ملت فلسطین مشترکات فراوانی داریم، تصریح کرد: فلسطین یک کشور اسلامی است و فرهنگ مشترکی با ما ایرانیان دارد هرچند که اگر مسئله اسلامی بودن این کشور مطرح نباشد ما با مردم فلسطین از لحاظ انسانی مشترکات زیادی داریم.

معاون جذب و گزینش شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: ملت مظلوم فلسطین در طول تاریخ مورد تاخت و تاز استکبار قرار گرفته است بطوریکه بعد از ساکن شدن اعراب یهودی ها جنگی علیه آن ها را آغاز کردند و بعد از میلاد حضرت مسیح (ع) یهودی ها در جنگ صلیبی ها کشتار بی رحمانه ای نسبت به اعراب داشتند لذا به دلیل قرارگیری فلسطین در وسط آسیا، آفریقا و اروپا همواره چشم طمع دشمنان اسلام به ویژه یهودی ها به این منطقه دوخته شده است.

انگلیس اولین کشوری که اسرائیل را به رسمیت شناخت

حجت الاسلام تقوی با بیان اینکه بدترین دشمنان اسلام در طول تاریخ یهودی ها بوده اند، عنوان کرد: در زمانیکه مسلمانان در دولت عثمانی قدرتمند شدند صهیونیست بین الملل یعنی استعمار پیر انگلیس برای تضعیف حکومت اسلامی کشورهای اسلامی را به جدا شدن از هم ترغیب کرد و شعارهای ملی گرایی و ناسیونالیسمی برای اختلاف آن ها سر داد و بدین ترتیب کشور قدرتمند عثمانی تکه تکه شد و سوریه، مصر، لبنان، فلسطین و اردن نیز جدا شدند.

وی افزود: بعد از مستقل شدن فلسطین بتدریج استعمار پیر انگلیس در این کشور نفوذ کرد و اوضاع آن را به دست گرفت سپس در مدت کوتاهی یهودی هایی از کشورهای مختلف به فلسطین آورده و آن ها را در درگیری با مسلمانان و مسیحیان مسلح کرد و بعد از چند صباح با نفاق و دورویی کشوری را تحت عنوان اسرائیل در سال ۱۳۲۷ تاسیس کردند.

معاون جذب و گزینش شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشوراستعمار پیر انگلیس را اولین کشوری که اسرائیل فاسد را به رسمیت شناخت دانست و گفت: بعد از انگلیس، آمریکای جنایتکار اسرائیل را به رسمیت شناخت و پنج میلیون مسلمان فلسطینی را با رعب و وحشت از فلسطین اخراج کرده و در مصر، سوریه، اردن و لبنان آواره کردند بطوریکه اکنون مردم فلسطین در زیر چادر زندگی می کنند.

حجت الاسلام تقوی تصریح کرد: باقیمانده مردم فلسطین که در غزه، بیت المقدس و کرانه باختری زندگی می کنند هر روز شهید و مجروح می دهند و اسرائیل با پشتیبانی آمریکا و اروپا و سازمان بین الملل حمایت می شود.

شعار نه غزه، نه لبنان جانم فدای ایران یک شعار آمریکایی است

وی بیان داشت: مسلمانان فلسطین ابتدا با شعار ملی گرایی به میدان مبارزه آمده سپس در زمان رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری شعار ملی راکنار گذاشته و با شعارهای اسلامی به جنگ با رژیم صهیونیستی می پردازند و توفیقات خوبی از آن زمان بدست آورده اند.

معاون جذب و گزینش شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه وظیفه اسلامی، ایمانی و انسانی ما اقتضا می کند در مقابل صهیونیست و اسرائیل غاصب ایستاده و مبارزه کنیم، عنوان کرد: صهیونیست بسیار طماع، حریص و توسعه طلب بوده بطوریکه وزیر جنگ اسبق این کشور اعلام کرده مرزهای اسرائیل از رود نیل تا دجله و فرات است و معنای این حرف یعنی همه سوریه و لبنان و بخش وسیعی از عربستان و ایران باید در اختیار اسرائیل بوده و این کشور توسعه پیدا کند.

حجت الاسلام تقوی با تاکید بر اینکه ما بر اساس معیارهای اسلامی باید در برابر توسعه طلبی صهیونیست بایستیم، بیان داشت: امام علی (ع) در آخرین وصیت خود به فرزندانش فرمود فرزندانم شما باید در مقابل ظالم و ستمکار ایستاده و یار و مددکار مظلومان باشید.

وی شعار نه غزه، نه لبنان جانم فدای ایران را که در سال ۸۸ توسط برخی افراد سر داده می شد را شعار آمریکایی دانست و گفت: این شعار به خورد فتنه گران داده شده بود که رهبر فرزانه انقلاب در برابر آن موضع قاطعی گرفت و فرمود بخش اعظم هویت اسلامی ما در فلسطین است و به نوعی الان خط مقدم جبهه ما در فلسطین و سوریه است.

رمز امنیت انقلاب و هویت استقلال کشور پیروی از ولایت است

معاون جذب و گزینش شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با تاکید بر اینکه ما باید حمایت قاطعی از مردم مظلوم فلسطین داشته باشیم، افزود: ما باید با توطئه های استکبار جهانی مبارزه کنیم.

وی مردم لرستان و شهر خرم آباد را مردمی ولایتمدار خواند و گفت: این مردم در مقاطع مختلف معرفت خود را ثابت کرده و اشاره های رهبری را گرفته و صحنه های پرشور و هیجانی را در ولایتمداری و پاسداری از ارزش های والای انقلاب اسلامی خلق کردند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور موفقیت فلسطین و مسلمانان را در گرو بی اعتمادی به استکبار جهانی دانست و بیان داشت: ما هنگامی موفق خواهیم بود که در صراط مستقیم قرار گرفته باشیم و ولایت همان صراط مستقیم بوده که پیامبر اعظم در زمان غیبت ما را به فقها ارجاع داده و فرمود اگر جامعه ای خیر دنیا و آخرت را می خواهد باید در آخر الزمان از ولایت و فقها شنوایی داشته باشند.

حجت الاسلام تقوی افزود: رمز امنیت انقلاب و هویت استقلال ما پیروی از ولایت و منویات مقام معظم رهبری است که همگی باید آن را آویزه گوش قرار دهیم.