مشهد – امام جمعه مشهد گفت: اسرائیل با شعارهای روز قدس به لرزه می افتد و امروز رژیم صهیونیستی در یک چنگال ذلت قرار گرفته و کانون توانمندی برای خود نمی بیند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه مشهد در جمع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی اظهارکرد: بهشتیان با دستبندهایی از طلا می درخشند و کارهای دنیای چه اعمال صالح و چه گناه دو حالت دارد که ثمره و نتیجه آن تا ابد باقی می ماند.

وی افزود: عمل صالحی که انسان انجام می دهد به ماده ای مبدل می شود که لذتبخش است و نیروهای گناه نیز به ماده ای عذاب آور همچون آتش تبدیل می شود.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) می فرمایند هر کس که در دنیا کاری نیک انجام دهد، در آخرت و بهشت یک درخت پربار به او هدیه می شود و با دستبندی زینت داده می شود که بها و جلایش بیشتر می شود.

امام جمعه مشهد گفت: روزه ماه مبارک رمضان مقاومت در مقابل نفس، شهوت و غیره است و بندگی خالص پروردگار در این مقاومت ها دیده می شود.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه عبودیت و بندگی روزه داران ماه مبارک رمضان در راهپیمایی روز جهانی قدس به نمایش درآمد، تصریح کرد: این مقاومت در برابر سرسخت ترین دشمنان خدا نشان داده شد و امام راحل (ره) که جمعه آخر این ماه مبارک را به عنوان روز جهانی قدس معرفی کردند به خاطر نمایش استقامت یک ماه بندگی خدا بود و مبارزه با آمریکا و اسرائیل یک فضیلت پر عبادت است و روز قدس روح روزه داری یک ماه بندگی خدا را نشان می دهد.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد:‌ مقام معظم رهبری فرمودند روز قدس شب قدر است و همانطور که در شب قدر بیدار می مانید تا سرنوشت خود را رقم بزنید، در روز قدس هم سرنوشت امت اسلام و بیداری مسلمانان رقم می خورد.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه تاثیر شعارهای مرگ بر اسرائیل آشکار و نمایان است، گفت: ۳۷ سال است که در روز جهانی قدس شعار مرگ بر اسرائیل داده می شود و برخی ها می گویند مگر با این شعاردادن ها می توان با اسرائیل جنگید؟ و خطاب به آنها می گوییم که اسرائیل با همین شعارها به لرزه می افتد و امروز رژیم صهیونیستی در یک چنگال ذلت قرار گرفته و کانون توانمندی برای خود نمی بیند.

وی افزود: جبهه مقاومت در برابر اسرائیل در منطقه تشکیل شده است و هر حرکت اسرائیل با یک مقاومت مواجه می شود که او را خوار و ذلیل می کند و آل سعود، آل خلیفه، آل نهیان، آل ثانی و دیگر مزدوران به جبهه حمایت از اسرائیل در مقابل جبهه مقاومت تشکیل داده اند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه ۵۰ سال پیش اسرائیل ۸۰ میلیون نفر را به خاک و خون کشاند، خاطرنشان کرد: همان کسانی که توسری خور اسرائیل بودند، حالا به یاریش آمده اند و نمونه آن کشورهای عرب مانند عربستان سعودی است.

آیت الله علم الهدی با تاکید بر اینکه آمریکا در درجه اول با اسلام مشکل دارد، گفت: در عرصه سیاست مشکل آمریکائی ها این است که ایران محور جدی مقاومت اسلامی است و فتنه انگیزی ها و توطئه های آمریکا همه در این خط است.

وی افزود: در برنامه های پسابرجام شاهد بدعهدی های آمریکا هستیم و دولت باید درباره قراردادهای منعقد شده توضیح بدهد و میبینیم که آمریکا جریان های مقاومت را تروریست می خواهد. موضوعی که نباید در مقابل آن سکوت کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان قضائی نیز فرمودند قوه قضائیه باید نسبت به مسائل حقوقی بین المللی نظام وارد عمل شود و خوشبختانه قاطعیت این قوه در مقابل مفاسد اقتصادی و اجتماعی مشاهده شد و باید موضوع قرارداد نیز به طور رسمی پیگیری شود و از حق و حقوق قانونی ملت ایران دفاع شود.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس هم باید بیان واقعیت ها را از دولت مطالبه کنند، گفت: موضوع برجام به آنجا رسیده که مدیریت جدی مقاومت را بر هم زده است که این موضوع هرگز برای مردم قابل تامل نیست و فشار آن برایشان سنگین تر از فشارهای تحریم های مالی و اقتصادی است.

وی افزود: مردم نشان داده اند که فشارهای اقتصادی را تحمل می کنند اما تخریب جریان های انقلاب، نظام و مقاومت را هرگز تحمل نمی کنند و سکوت مسئولان قابل تحمل نیست و انتظار و مردم از آنها شفاف سازی و روشن سازی واقعیت ها است و می خواهند که نتیجه مذاکرات هسته ای و برجام به خوبی برایشان تبیین شود.