چالوس – امام‌ جمعه چالوس با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی و تدبیر حضرت امام در نام‌گذاری آخرین روز جمعه ماه رمضان گفت: در روز قدس، نقاب از چهره گرگ‌های خون‌آشام برچیده می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد مهدی راشدی نوری در جمع نمازگزاران چالوس در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به‌روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و اینکه آهسته‌آهسته سفره ضیافت الهی در حالت برچیده شدن است، گفت: همانطوریکه برای ورود به این ماه ضیافت الهی آداب و شرایطی لازم بود، برای جمع شدن و کنار رفتن از این سفره هم آدابی لازم است.

امام‌جمعه چالوس افزود: بسیار مناسب است که یک ارزیابی از خودمان داشته باشیم که چه اندازه به هدف این مهمانی نزدیک شدیم و چه اندازه توانستیم دگرگونی معنوی در خود ایجاد کنیم؟ آیا در روزهای پایانی هم مانند نقطه آغاز هستیم یا فرقی کرده‌ایم.

وی افزود: مهم‌ترین ویژگی ماه رمضان در ریاضت نفس، تمرین مخالفت با هواهای نفسانی، خویشتن‌داری، حلم و بردباری و کسب صفات پسندیده‌ای چون صبر و استقامت، مقاومت و غلبه بر خواسته‌های نفس، کنترل چشم و گوش و زبان، توجه به همنوعان و نیازمندان، ایثار و گذشت، عفو و بخشش، عبادت و اطاعت، توبه و انابه، دعا و نیایش و شستشوی دل‌وجان از هر چه بدی و بداخلاقی قرار دارد.

امام‌جمعه چالوس تصریح کرد: واقعاً آیا توانستیم آن صفات ناپسند را از خود دور و این صفات پسندیده را در خود به وجود آورده و حفظ کنیم؟ آیا کاری نکردیم و یا به صفاتی مبتلا نیستیم که این صفات خوب را تباه و ضایع نکنیم.

وی با اشاره به آیات قرآنی که خطاب به مؤمنان می‌خواهد که‌ای مؤمنان از خدا و پیامبرش اطاعت کنید و اعمال و زحماتتان را باطل نکنید عنوان داشت: منت گذاشتن، ریا و خودنمایی، عمل خود را بزرگ دیدن، حسادت که در روایات عجب و حسد اعمال انسان را می‌خورد مانند آتش که هیزم را می‌سوزاند و خاکستر می‌کند.

وی افزود: بی‌ایمانی یعنی اگر انسان ایمانش را از دست بدهد، آثار عمل نیک انسان از بین می‌رود و فسق و بی‌بندوباری و بی‌توجهی به نماز و بی‌حرمتی به والدین بی‌حرمتی به رهبران الهی و بسیاری از موارد دیگر از این دستور الهی است.

امام‌جمعه چالوس افزود: مراقب خودتان باشید و به نماز و روزه و احیای شب‌های قدر، گریه و عزاداری خود مغرور نشوید چه‌بسا انسان در فضایی قرار بگیرد و کارهای خوبی انجام دهد اما مهم توفیق استمرار آن اعمال خوب است.

حجت الاسلام راشدی نوری در خطبه دیگر خاطرنشان کرد: امروز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و به ابتکار حضرت امام (ره) روزی است که امت اسلام به دفاع از اولین و مهم‌ترین مسئله جهان اسلام، فریادشان را بلند می‌کند و به افشاگری جنایات صهیونیست‌ها و حقوق بشری آمریکا می‌پردازد و امروز روزی است که نقاب از چهره گرگ‌های خون‌آشام کنار زده می‌شود.

وی یادآور شد: در هفته‌های اخیر، جنایات متعددی از ناحیه امریکا یا به‌طور مستقیم و یا غیرمستقیم و به حمایت امریکا صورت گرفته است و چه زیبا رهبر انقلاب اسلامی این هفته را به‌عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی اعلام کردند. وی تأکید کرد: امریکا باآن‌همه پرونده سیاه چگونه می‌تواند ادعای طرفداری از حقوق بشر بکند؟

وی اضافه کرد: امسال روز قدس در حالی برگزار شد که جنایات داعشی ها و سایر تروریست‌های در عراق و سوریه، حمله آل سعود به مردم مظلوم و بی‌پناه یمن، اقدامات سرکوبگرانه آل خلیفه در بحرین، همسویی نزدیک آل یهود و برخی کشورهای مرتجع منطقه مانند ترکیه با رژیم صهیونیستی، کارشکنی آل سعود و جلوگیری از پذیرش حجاج ایرانی در مراسم حج امسال و ترس از برگزاری مراسم برائت از مشرکین، برای غافل کردن ملت‌های مسلمان از جنایات رژیم صهیونیستی انجام گرفت.

امام‌جمعه چالوس تأکید کرد: ملت بزرگ ایران امروز با حساسیت بیشتر و با حضور گسترده‌تر و با شور و شکوه مراسم برائت از مشرکین را با فریادهای خشمگینانه «مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل» در سراسر کشور اسلامی برگزار کردند و ثابت کردند که علیرغم آن‌همه جنایات در مناطق مختلف کشورهای اسلامی، اما مهم‌ترین واصلی‌ترین مسئله جهان اسلام، سرزمین مقدس فلسطین و قدس شریف است.