مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان تهران با بیان اینکه معلمان و اساتید در قیامت به عنوان امت محشور می‌شوند، گفت: اساتید رکن اصلی پیشرفت و تعالی علمی حوزه‌های علمیه هستند.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام والمسلمین محمدهادی رحیمی صادق امروز در اجلاسیه سالانه اساتید حوزه‌های علمیه استان تهران که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم برگزار شد، اظهار داشت: اساتید رکن اصلی پیشرفت و تعالی علمی حوزه‌های علمیه هستند.

وی با استناد به روایتی از پیامبر اسلام (ص)، خاطرنشان کرد: حضرت فرمودند آیا مایل هستید شما را از بخشنده‌ترین بخشایندگان آگاه سازم و خداوند بخشنده‌ترین بخشایندگان است و من بخشنده‌ترین فرزند آدم هستم و بخشنده‌ترین شما بعد از من مردانی هستند که مردانه وارد میدان علم و دانش می‌شوند و ظرف وجودی خود را با علم پر کرده و دیگران را سیراب می‌کنند.

رحیمی صادق با تاکید بر اینکه معلمان و اساتید در قیامت به عنوان امت محشور می‌شوند، گفت: همچنین مردانی که مردانه وارد میدان کارزار می‌شوند و با دشمنان مبارزه می‌کنند و جان خود را در راه خدا تقدیم می‌کنند آنان مقربان درگاه الهی هستند که شهدای روحانی در این دسته قرار می‌گیرند.

مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان تهران، ادامه داد: شهدای روحانیت به تعبیر امام راحل رساله علمیه و عملیه خود را با مرکب خون نوشتند و تقدیم انقلاب کردند اینان کسانی هستند که آرزویی جز شهادت نداشتند و درود خدا بر شهید مطهری که معلم شهید شد.

وی افزود: اگر امروز حوزه‌های علمیه می‌درخشد و اگر در عصر سربلندی و عزت روزافزون قرار گرفتند اگر در لرستان، گلستان و خوزستان در هر کوی و برزنی عمامه‌های سفید و گلی با چهره‌های خسته به آسیب‌دیدگان سیل زده کمک کردند و برگ زرین دیگری در تاریخ روحانیت ورق زدند طبیعی است که دشمنان امروز از روحانیت و اساتید عصبانی باشند.

رحیمی صادق اظهار داشت: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در برنامه آموزشی خود آموزش‌های ضمن خدمت اساتید و استفاده از محضر اساتید را برای خود قرار داده است و امروز برنامه پنج ساله حوزه‌های علمیه استان تهران رونمایی می‌شود.

وی افزود: زحمات بسیاری در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه استان کشیده شده اگر ما امروز به دنبال تحول و پیشرفت هستیم باید بدانیم که از حوزه‌های علمیه توقع زیادی وجود دارد و این توقعات با کار روزمره برآورده نمی‌شود بلکه با هدف گذاری، برنامه‌ریزی و تلاش روزافزون می‌توان به این هدف دست یافت.