میامی – امام جمعه میامی با تاکید بر اینکه اسراییل آرزوی تحقق نیل تا فرات را به گور خواهد برد، گفت: تنها راه علاج فلسطین این است که مقاومت و بیداری ملتها بر علیه اسراییل تبدیل شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی در مسجد جامع این شهر، با بیان اینکه مردم فلسطین با مشاهده روز قدس از اتحاد و همدلی مردم جهان احساس غرور و افتخارکرده و در برابر ظلم ایستادگی می کنند، افزود: امام خمینی (ره) با مردمی کردن موضوع بیت المقدس دنیا را بیدار و انتفاضه را تقویت کرد.

وی با تاکید بر اینکه اسراییل آرزوی نیل تا فرات را به گور خواهد برد، تصریح کرد: امام خمینی (ره) روز قدس را نام گذاری کرد تا مردم فلسطین از همدلی مردم جهان احساس غرور و افتخار کرده و در برابر ظلم ایستادگی کنند.

شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل عبادت است

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میامی با بیان اینکه شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل عبادت است، گفت: امام خدمتی به ما مسلمانان کرد که هرگز نمی توانیم شکر آن را بجا آوریم و آن هم تعیین روز جهانی قدس و نشان دادن چهره واقعی اسراییل بود.

صفایی پور روز قدس را روز خشم بر رژیم صهیونیستی وحامیانش دانست و تصریح کرد: امام خمینی (ره) نقطه بحران دنیا را در فلسطین و اسراییل دانستند.

وی گرفتاری های امروز جهان اسلام را از سیاستهای امریکا و اسراییل دانست و خاطرنشان کرد: دستان این کشورها به خون مظلومان آلوده است و هرجا ظلمی دیده شد رد پای امریکا و اسراییل در آنجا دیده می شود.

واردات بی رویه باعث ضربه خوردن به اقتصاد مردم می شود

امام جمعه میامی ضمن قدردانی از حضور گسترده مردم در راهپیمای بزرگ روز قدس گفت: ملت بزرگ و مقتدر ایران اسلامی با حضور گسترده خود مشت محکمی بر دهان دشمنان زدند و خشم و انزجار خود را از مستکبران نشان دادند.

صفایی پور در ادامه به موضوه داخلی کشور نیز اشاره کرده و گفت: کشور ما با تمام نعمت ها و پتانسیل های موجود وضعیت اقتصادی خوبی ندارد، چرا باید مشکل بیکاری داشته باشیم چرا رکود اقتصادی و تورم تا این حد باید بالا باشد.

وی واردات بی رویه و عدم توجه به اقتصاد مقاومتی، را باعث ضربه خوردن اقتصاد مردم دانست و فزود: مقام معظم رهبری طی ماه های پیش بارها فرموده اند بر ضرورت برنامه ریزی در راستای تحقق اقتصاد و عمل تاکید داشته اند.

دولت مدیران خائن را معرفی کند

امام جمعه میامی اشاره ای نیز به موضوع حقوق های نجومی برخی مسئولان داشت و افزود: دولتی که در چند ساعت می تواند اطلاعات درآمدی مردم را به دست آورده و یارانه ایشان را قطع کند چطور نمی تواند حقوق های نجومی را قطع کند.

صفائی پور با طرح این سوال که آیا دولت از معرفی مدیران خائن واهمه دارد، گفت: چرا نباید این افراد را به مردم معرفی کرد بلکه باید به این مفاسد رسیدگی کرد تا مردم امیدوار شوند.

وی همچنین به سفرهای شهرستانی محمد رضا خباز استاندار سمنان اشاره داشت و تاکید کرد: ایشان باید از طریق مسئولان پیگیر مصوبات این سفرها باشند تا مردم ثمره این صفرها را لمس کنند.

امام جمعه میامی مشکلات آب روستاهای شهرستان را مهترین دغدغه مردم دانست و افزود: ایجاد استخر سرپوشیده برای جوانان از دیگر انتظارات مردم است که متاسفانه تا کنون مورد غفلت قرار گرفته است.