سمنان – امام جمعه موقت سمنان با قدردانی از حضور مردم متدین و خداجوی این استان در راهپیمایی روز قدس، گفت: روز قدس پاسخی دندان شکن به دشمنان اسلام است.

به گزارش پرس شیعه؛حجت الاسلام محمد باقر عبدوس ظهر آدینه در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان به میزبانی مصلای بزرگ این شهر، ضمن اشاره به اهداف شوم دشمنان اسلام در منطقه، ابراز داشت: دشمنان اسلام با راه اندازی جنگ های نیابتی و تقویت تکفیری هایی مانند داعش می خواستند تا تمرکز افکار عمومی را از مسئله فلسطین دور سازند اما روز قدس، آب پاکی را بر روی دست این پلیدان ریخت.

وی افزود: مقام معظم رهبری در مواضعی شفاف فرمودند، اگر دربرابر داعش در سوریه نمی ایستادیم باید در کشور خودمان با آنها مقابله می کردیم لذا باید گفت جبهه مقاومت در غرب آسیا، خط مقدم ایستادگی در برابر اهداف شوم دشمنان اسلام است.

امام جمعه موقت سمنان با بیان اینکه داعش فتنه عجیب دشمنان اسلام است، گفت: هدف از جنگ های نیابتی آمریکا و متحدانش با حمایت های آل سعود تضعیف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شکست خط مقاومت در غرب آسیا است که این امر هرگز تحقق نیافته چرا که جبهه مقاومت با ایمان به خدای متعال در راه حفظ اسلام مبارزه می کند.

عبدوس با تحسین مقاومت مردم مسلمان منطقه در برابر دشمنان اسلام، بیان داشت: مقاومت هایی مانند جنگ ۳۳ روزه سیلی های متوالی بر صورت اسرائیلی است که امروز بی آبرو تر از همیشه به پایان عمر خود نزدیک می شود.

وی درباه ضرورت هوشیاری و بصیرت در بین مسلمانان نیز، افزود: مقام معظم رهبری در ماه های اخیر بارها به مقوله حفظ هوشیاری و بصیرت در برابر دشمنان تاکید داشته اند لذا باید با توجه به منویات ایشان تمام زوایای پنهان و آشکار نفوذ را بررسی و ارزیابی کرد.