قم – مدیر حوزه‌ های علمیه سراسر کشور، دوستی آل سعود و ترکیه با رژیم اشغالگر قدس را خیانت به امت اسلام دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، در سخنانی با تقدیر از حضور گسترده مردم انقلابی قم و سراسر کشور در راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار داشت: ملت ما سرما و گرما نمی‌شناسند و امروز در این هوای گرم در صحنه حاضر شدند و نشان دادند که تنها بر اساس آرمان‌های خود حرکت می‌کنند.

وی روز قدس را از یادگاران ارزشمند امام راحل برشمرد و افزود: امام راحل با نگاه راهبردی خود مسئله فلسطین را مطرح کردند و امروز بعد از ۳۸ سال می‌بینیم که ملت ایران و سایر و ملت‌های اسلامی این روز را گرامی می‌دارند و در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنند.

امام جمعه قم عنوان کرد: امروز بیش از ۶۰ سال از اشغال فلسطین می‌گذرد و در طی این مدت رژیم صهیونیستی جنایت‌های بی‌شماری علیه ملت فلسطین خلق کرده است.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: دشمنان قدس شریف و مردم فلسطین جنایتی نیست که در طی این مدت انجام نداده باشند و هیچگاه ترحمی از خود نشان ندادند.

رژیم صهیونیستی رو به نابودی است

وی اضافه کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۳۳۰ نفر در زندان‌های رژیم صهیونیستی هستند اما آنها بدانند که با این همه جنایت‌ها رژیم صهیونیستی هر روز رو به نابودی است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور ابراز داشت: رژیم صهیونیستی روزی تا بیروت آمده بود اما امروز اسرائیل در خاک خود از خود دفاع می‌کند و روز به روز در حال عقب نشینی است.

وی گفت: رژیم اشغالگر قدس می‌دانند اگر بار دیگر حمله کند در مدت زمان اندکی مورد هدف هزاران موشک حزب الله لبنان قرار خواهد گرفت.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه دشمنان در قلب جهان اسلام مشغول برنامه‌ریزی و توطئه هستند، افزود: آنها گروه‌های تکفیری و تروریستی را به راه انداختند تا امت اسلام مسئله فلسطین را به فراموشی به سپری کند.

وی افزود: در آستانه روز قدس نیز کشورهای سعودی و ترکیه در نهان و آشکار دست دوستی به سمت آمریکا و اسرائیل دراز کردند که این امر جز خیانت به جهان اسلام چیزی نیست و حرکت آنها در راستای شاد کردن دشمنان در رسیدن به اهداف آنهاست.

تأکید بر سلامت دستگاه قضا

امام جمعه قم در بخش دیگری از خطبه‌های خود با اشاره به سالگرد شهدای هفت تیر و هفته قوه قضاییه ابراز داشت: حادثه ۷ تیر حادثه‌ای تلخ برای ملت ما بود، چرا که شخصیت بزرگی همچون شهید بهشتی را از دست دادیم که امام در خصوص این شهید مظلوم فرمود «بهشتی برای ما یک امت بود».

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان قوه قضائیه به چند نکته کلیدی اشاره کردند، افزود: باید رضایت مردم را به دست آورد که این امر جز با سلامت دستگاه قضا محقق نخواهد شد.

آیت الله حسینی بوشهری عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب تأکید کردند کارهایی که در قوه قضائیه انجام می‌شود می‌بایست به مردم اطلاع رسانی شود تا مردم هم با حقوق خود آشنا شوند و هم با اقداماتی که از سوی دستگاه قضا صورت می‌گیرد مطلع شوند.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری تأکید کردند که دستگاه قضا می‌بایست حقوق ملت ایران را در مجامع جهانی استیفا کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین از قوه قضائیه خواست تا به توصیه رهبر معظم انقلاب در خصوص پیش بینی راهکارهایی به منظور کاهش محکومیت افراد در زندان‌ها چاره‌ای بیاندیشند.

امام جمعه قم در بخش دیگری از خطبه‌های خود نیز به حوادث بحرین اشاره کرد و افزود: رژیم آل خلیفه دست به جنایت بزرگی زد و با وجود سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم، علمای دیگر را نیز زندانی کرد.