همدان – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: وحدت مسلمانان بهترین عامل برای مقابله با رژیم کودک‌کش صهیونیست است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله غیاث الدین طه محمدی ظهر جمعه در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه همدان با قدردانی از مردم برای شرکت گسترده در راهپیمایی روز قدس، به فلسفه این روز اشاره کرد و گفت: انسان در هر دین و ملتی به صورت فطری از ظلم نفرت دارد و از عدل و انصاف لذت می برد.

آیت الله محمدی با بیان اینکه فلسطین مظلوم از ۷۰ سال پیش زیر چکمه و ظلم صهیونیست ها دست و پا می زند، گفت: در قران کریم ۳۰۰ آیه راجع به ظلم وجود دارد.

وی با بیان اینکه برخی افراد فکر می کنند اگر در حق دیگری ظلم کنند گناه است اما اگر فردی به فرد ظلم کند و کنار بایستیم و بی تفاوت باشیم این رفتار ظلم نیست، عنوان کرد: مکتب شیعه روزی را انتظار می کشد که در قلمرو کره زمین یک مورد ظلم نیز وجود نداشته باشد.

حکومت هایی که بویی از انسانیت نبرده اند وحشت و نا امنی ایجاد کرده اند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با اشاره به اینکه حکومت هایی که بویی از انسانیت نبرده اند وحشت و نا امنی ایجاد کرده اند، ادامه داد: اسراییل در اشغال روستاها زنان و مردان را به صف و زنان باردار را جدا می کرد و نیروهای اسراییلی بچه ها را از شکم مادر بیرون می کشیدند که این رفتار نشان دهنده آن است که بویی از انسانیت نبرده اند.

آیت الله محمدی به وضعیت سوریه اشاره کرد و با بیان اینکه عده ای به عنوان مدافع حرم در سوریه با تروریست ها می جنگند، ادامه داد: مردم دعای امام سجاد (ع) را در حق رزمندگان فراموش نکنند.

وی با بیان اینکه همواره باید برای نابودی اسراییل، آل سعود، امریکا و سایر دشمنان اسلام و مسلمانان باید دعا کرد، گفت: شیعیان باید در بین ملت های دنیا سر خود را بالا بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه امیرالمومنین می فرمایند اگر هفت اقلیم کره زمین را به نام من شود در برابر یک ظلم خیلی کوچک به اندازه ای که پاره ای جو را از دهان مورچه بگیرم این کار را نمی کنم، گفت: ظلم حرکتی قبیح و زشت است.

وی باابراز امیدواری مبنی بر اینکه خداوند توفیق درک طعم آن لحظه از عمر را بدهد که ظلم ستیری فراموش نشود، افزود: امروز فرزندان اسلام در جبهه های مقاومت لبنان، فلسطین، یمن، عراق و سوریه برابر ظلم بی حساب و کتاب ایستاده اند و هر کس با ذهن، فکر و قلم خود باید به آنها کمک کند.

مردم بی گناه در یمن و فلسطین بی رحمانه کشته می شوند

آیت الله محمدی با بیان اینکه مسلمان واقعی اگر هیچ کاری هم از دستش بر نمی آید باید از ظالم در قلب تنفر داشته باشد، گفت: مردم بی گناه در یمن و فلسطین بی رحمانه کشته می شوند.

وی در خطبه های دوم نمازجمعه همدان با بیان اینکه مردم استان همدان از امتحان شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس رو سفید بیرون آمدند، به سالروز شلیک موشک ناو امریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی اشاره و عنوان کرد: کسانی که هواپیمای مسافربری را هدف قرار دادند ادعای حقوق بشر دارد!

وی با اشاره به اینکه برخی افراد ستمدیده و برخی ستم کش هستند، افزود: در یمن حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ کودک به وسیله سلاح امریکا و انگلیس و با تصدی گری آل سعود کشته شده اند و درحالیکه آل سعود کودک کش است اما سازمان ملل آنرا کودک کش نمی داند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان به در پیش بودن عید فطر اشاره و بیان کرد: یکی از باشکوه ترین نمازهای عیدفطر در کشور، نماز عید همدان است و این درحالی است که برخی ها در مساجد قصد نماز خواندن دارند.

وی با بیان اینکه فطریه تا ظهر روز عید فطر باید به دست مستحق برسد، ادامه داد: فطریه خود را به افراد نیازمند آبروداری که در اطراف خود می شناسید اما زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد نیستند بپردازید.