قم – یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: بخش قابل توجهی از این تخلفات درشت با همدستی و زد و بند بعضی دستگاه‌ها صورت می‌گیرد و دستگاه‌های اطلاعاتی باید در این خصوص به وظایف ذاتی خود عمل کنند.

به گزارش پرس شیعه، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات، با اشاره به وقوع برخی تخلفات کلان اقتصادی، بر لزوم هوشیاری و مراقبت جدی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در این خصوص تأکید کرد و گفت: بخش قابل توجهی از این تخلفات درشت با همدستی و زد و بند بعضی دستگاه‌ها صورت می‌گیرد و دستگاه‌های اطلاعاتی باید در این خصوص به وظایف ذاتی خود عمل کنند.

وی با بیان اینکه وقوع تخلفات کلان سبب بدبینی مردم می‌شود، خواستار اتخاذ تدبیر لازم از سوی مسئولان و دستگاه‌ها در این خصوص شد.

این استاد سطوح عالی حوزه همچنین بر لزوم مقابله با پدیده قاچاق در کشور تأکید کرد و اظهار داشت: پدیده قاچاق آن هم به صورت کلان و گسترده خسارات و پیامدهای جبران ناپذیری برای کشور دارد و واقعاً در این خصوص باید فکری کرد و تا فکر اساسی در این زمینه نشود کمبود و گرانی اجناس غیر قابل اجتناب است.

وی اظهار داشت: برخی تخلفات کلان مالی مرتکب شده و بعد هم از کشور متواری می‌شوند و سرمایه‌های مردم و کشور را با خودشان می‌برند؛ دستگاه‌های اطلاعاتی باید در این باره هوشیاری و مراقبت بیشتری به خرج دهند.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان از تلاش‌های دست اندرکاران وزارت اطلاعات تقدیر و برای آنان در اجرای مسئولیت‌های خطیری که عهده‌دار هستند، آرزوی توفیق کردند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات گزارش مشروحی درباره وضعیت امنیتی کشور ارائه کرد.