زنجان – نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه زنجان گفت: تحقق آرمان آزادی فلسطین نیازمند وحدت وانسجام همه ملت های اسلامی است و استکبار برای جلوگیری از این امر دربین مسلمانان تفرقه اندازی می کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر زنجان، با بیان اینکه هرگز نباید در مقابل ظلم و ستم سکوت کرد، لزوم اجماع برای مقابله با جنایات رژیم اشغالگر قدس را مورد تاکید قرار داد و افزود: شعار نظام اسلامی نیز حمایت از مظلومان است که امروز نیز با حضور در راهیپمایی روز قدس از مردم مظلوم فلسطین حمایت کردیم.

وی با اشاره به روایات متعدد از ائمه معصومین در خصوص سکوت نکردن و مقابله با ظلم، افزود: «حضرت علی (ع) فرمودند: از همه چی بدتر ظلم است» و شما راهپیمایان مطمئن باشید امروز با حضور در صحنه دفاع از آرمان آزادی قدس شریف در مسیر رضای الهی گام برداشته و از حقوق مظلومان دفاع کردید.

حجت الاسلام خاتمی افزود: فلسفه اینکه در گرما ساعت ها راهپیمایی، شعار، اعتراض نسبت به ظلم ظالم و حمایت از مظلوم فلسطین دارید باور و ریشه اعتقادی است، قرآن مجید، سنت پیامبر گرامی اسلامی و سیره ائمه معصومین ما را به این موضوع رهنمون کردند، زمانی که امام خمینی (ره) پاس از پیروزی انقلاب اسلامی فرمودند ما حامی مظلومان جهان هستیم از ریشه اعتقادی ما نشات می گیرد، کسانی که به ظالم کمک کرده و در مقابل ظلم ساکت می مانند در واقع به ظالم کمک کرده و مورد خشم خداوند متعال قرار می گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه روز قدس را نماد استکبارستیزی و وحدت امت های اسلامی است، افزود: روز قدس روز اسلام و روز فریادخواهی مسلمانان در دفاع و حمایت از مردم مظلوم فلسطین است.

حجت الاسلام خاتمی ادامه داد: روز قدس روزی مهم در تقویم کشورهای اسلامی است که با دوراندیشی و عمق نگاه و تفکر حضرت امام (ره) ایجاد شد تا توجه جهانی را به سمت مساله فلسطین و اشغالگری رژیم غاصب صهیونیستی جلب کند.