محلات – امام جمعه محلات گفت: جنایت های آمریکا در طول تاریخ نشان می دهد که این دولت بزرگ ترین ناقض حقوق بشر بوده و با حمایت از داعش به دنبال ایجاد حاشیه امن برای صهیونیست ها است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام مهدی ربانی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه محلات اظهار داشت: توطئه های گوناگون آمریکا از حادثه هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی تا دیگر جنایات، نشان داد که در دنیای امروز بزرگ ترین ناقض حقوق بشر استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا است.

وی افزود: در این جنایت ۲۹۰ انسان و کودک بی گناه کشته شدند و دولت آمریکا به واسطه این اقدام جنایتکارانه به فرمانده ناو آمریکایی مدال شجاعت اهدا کرد.

ربانی توطئه های مختلف آمریکا در دوران انقلاب اسلامی از جمله کودتای نوژه، مسلح کردن رژیم عراق به سلاح های شیمیایی و حمایت از این رژیم در جنگ تحمیلی را از جمله موارد نقض حقوق بشر آمریکا بر علیه ملت ایران عنوان کرد.

امام جمعه محلات خاطرنشان کرد: صهیونیست ها در تلاش هستند تا یک حاشیه امن برای خودشان در منطقه ایجاد بکنند و مسلمانان را به جان هم بیندازند.

ربانی افزود: آمریکا و کشورهای غربی نیز از توطئه تفرقه بین مسلمانان حمایت می کنند و با حمایت از داعش به دنبال ایجاد حاشیه امن برای صهیونیست ها و تضعیف کشورهای اسلامی هستند.

امام جمعه محلات با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به واسطه بیداری اسلامی در انزوا قرار گرفته است، افزود: برخی حاکمان کشورهای اسلامی از جمله عربستان و ترکیه با رژیم صهیونیستی رابطه ایجاد کرده اند و این مساله نشان دهنده مزدور بودن این کشورهاست که سعی دارند اسرائیل نیمه جان را احیا کنند.

ربانی تاکید کرد: مبارزات ملت های مسلمان بر علیه اسرائیل باعث نابودی این رژیم خواهد شد و آن را از نقشه جغرافیایی محو می کند.

وی با اشاره به کمک های مردم محلات برای بازسازی عتبات عالیات، خاطرنشان کرد: در سالی گذشته حدود شش میلیارد ریال کمک نقدی توسط مردم محلات برای بازسازی عتبات عالیات جمع آوری شده و ستون های صحن حضرت زهرا(س) نیز توسط خیرین محلات انجام شده که ۳۵۰ ستون تکمیل و برای نصب به عتبات ارسال شده است.

امام جمعه محلات با اشاره به مساله عفاف و حجاب از مردم محلات خصوصا بانوان خواست تا به این مساله توجه بیشتری کنند و با حضور گسترده در راهپیمایی عفاف و حجاب در ۲۱ تیرماه، از این موضوع اعلام حمایت کنند.