یزد ـ نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به برنامه‌هایی که تکفیری‌ها و داعشی برای بر هم زدن امنیت داشتند، گفت: امنیت کشور مرهون نیروهای سپاه و سربازان گمنام امام زمان است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به اینکه داعشی ها و تکفیری ها برای از بین بردن امنیت در کشور ما و به هم ریختن اوضاع در ماه مبارک رمضان برنامه ریزی های بسیاری داشتند، اظهار داشت: با هوشیاری نیروهای سپاه و سربازان گمنام امام زمان (عج) نتوانستند به خواسته های خود دست یابند و دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا حامیان اصلی تکفیری ها و داعشی ها است، عنوان کرد: آمریکا در شرایطی دم از حقوق بشر می زند که خود از تروریست ها دفاع و حمایت می کند و پول و اسلحه در اختیار آنها قرار می دهد.

۷۰ مورد نقض حقوق بشر از سوی آمریکا علیه ایران

امام جمعه یزد ادامه داد: آمریکا در حالی دم از حقوق بشر می زند که تنها در مورد ایران ۷۰ مورد نقض حقوق بشر داشته است و شهادت افراد شاخصی همچون شهید صدوقی و حمایت از گروه‌های منافق از جمله این موارد است.

وی تصریح کرد: حقوق بشر به اذعان آمریکایی‌ها و هم‌پیمانان آنها یعنی پناه دادن به حیوانات و گردن زن انسان‌ها و خراب کردن خانه ها بر سر زنان و کودکان که این حقوق بشر نیست بلکه دروغی بزرگ برای پنهان شدن آمریکا در سایه آن است.

ناصری با اشاره به فعالیت هایی که داعشی ها، تکفیری‌ها، سلفی ها و آل سعود به پشتوانه و تحریک آمریکا انجام می‌دهند، سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم نیز از جمله این موارد بود.

نامه سردار سلیمانی نقشه آل سعود در مورد شیخ عیسی را نقش برآب کرد

وی ادامه داد: در حالی که این روحانی مردم را همواره به آرامش فرا می خواند و آنها را از مقابله مسلحانه باز می داشت، سعی در دستگیری و اخراج وی داشتند اما نامه سردار سلیمانی نقشه آنها را نقش بر آب کرد.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم اشتغالزایی در استان یزد اظهار داشت: لازم است مسئولان و متولیان امر اشتغال‌های کوچک و حتی محلی ایجاد کنند تا جوانان از روستاها و شهرهای کوچک به مرکز استان سرازیر نشوند.

ناصری تاکید کرد: حتی می توان برای بانوان نیز در روستاها اشتغال ایجاد کرد و با مستحکم کردن بنیان خانواده ها به لحاظ اقتصادی، زمینه ماندگاری مردم را در روستاها فراهم کرد.

مردم بردباری و صبر در ماه رمضان در دیگر ایام سال را نیز سرلوحه امور خود قرار دهند

وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته نمازجمعه ضمن قدردانی از حضور مردم یزد در راهپیمایی روز قدس بیان کرد: حضور مردم در این صحنه ها مسئولیت مسئولان و علما را بیشتر می کند.

ناصری همچنین با اشاره به ایام باقی مانده از ماه مبارک رمضان بر کسب فیض کامل از این ماه تاکید کرد و گفت: رمضان ماه مقاومت، صبر، بردباری، خویشتن داری، عبادت و نیایش است و مسلمین باید این روحیات خود را در دیگر ایام سال نیز حفظ کنند.