ارومیه – نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه از زکات به عنوان یکی ازمسائل واجب دسنی در دین اسلام نام برد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید مهدی قریشی ظهر جمعه در جمه نمازگزاران ارومیه اظهارداشت: هر کاری که در راه خدا و رضای الهی انجام شود پاداش چندین برابری دارد و اگر از پرداخت زکات صرف نظر کرده برکت از بین می رود و زمین دچار فقر می شود که تبعات آن شامل حال خودمان است.

وی با تاکید بر اینکه زکات فطره را باید به افراد مورد تائید مراجع تقلید که برای این امورات ساماندهی شده اند پرداخت شودعنوان کرد: زکات فطره و وجوهات شرعی را به هر کسی نمی‌توان پرداخت کرد کسانی که برای این منظور ساماندهی شده‌اند باید به این اقدامات رسیدگی کرده و مردم زکات خود را به دست چنین افرادی برسانند و در این راه افراد قابل اطمینان کسانی هستند که از مراجع تقلید مجوز رسمی دارند.

حجت‌الاسلام قریشی با قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس اظهارداشت: مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی روز قدس حمایت خود از کشور مسلمان فلسطین را به همگان نشان دادند.

وی اضافه کرد: در ماه رمضان بعد از اتمام شب‌های قدر در عده‌ای نوعی سستی به وجود می آید که نباید چنین چیزی پیش آید و باید همانند پیامبر گرامی اسلام بود که وقتی ۱۰ روز پایانی ماه رمضان فرا می‌رسید عزم خود را بیش از پیش جزم می‌کرد و این مدت را از شبانگاه تا سحر احیا نگه داشته و به عبادت پروردگار می‌پرداخت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: در دین مبین اسلام دفاع از مظلوم یکی از واجبات شرعی است و حضرت علی (ع) که ضربت خورده و در بستر شهادت بود به مردم وصیت می‌کند تا تقوای الهی را پیشه کنند، دنیا طلب نباشند، از حق سخن به زبان بیاورند و همیشه نسبت به ظلم و ظالم دشمن و نسبت به مظلوم دوست باشند.

وی در ادامه گفت: روز قدس یکی از روزهایی است که می‌توان حمایت خود از مظلومان را نشان داد و این روز که توسط امام خمینی (ره) تعیین شده یکی از وظایفی است که باید مهم شمرده شود و متاسفانه برخی از افراد و رسانه‌ها در شبکه‌های اجتماعی دفاع از مردم فلسطین و کمک به حزب الله را موضوع خوبی نمی‌دانند و بر این عقیده هستند این هزینه‌ها را برای مستضعفان داخل کشور استفاده کرد که چنین طرز فکری مقابله با دستورات الهی است چون به مستضعفان داخل کشور از راه‌های دیگر می توان کمک کرد.

امام جمعه ارومیه گفت: مسلمانان باید از خود در مقابل دشمنان دفاع ‌و در این راستا به مسلمانان دیگر کمک کننند و اگر از نظر جنگی توان کمک نداشته باشیم باید در راهپیمایی هایی چون راهپیمایی روز قدس انزجار خود از این کارشکنی‌ها را با سر دادن شعار علیه سلطه و ظلم را نشان دهیم.