بجنورد – امام‌جمعه بجنورد دو جریان اساسی در طول تاریخ اسلام را، بصیرت دینی و مصیبت دینی عنوان کرد و گفت: متأسفانه امروز در بسیاری از کشورهای منطقه شاهد مصیبت دینی هستیم.

به گزارش پرس شیعه؛حجت‌الاسلام‌ ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌ های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته مرکز استان که در مصلی امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد، با اشاره به حضور گسترده مردم خراسان شمالی در راهپیمایی و تظاهرات روز جهانی قدس اظهار کرد: روز قدس روز اسلام، روزخنثی سازی نقشه‌های شوم آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب و روز فریاد علیه ظلم و ظالم است.

وی افزود: استکبار جهانی به‌عنوان خلق‌کننده، تأمین‌کننده و تقویت‌کننده داعش تلاش فراوانی کرد تا با ایجاد مشکل و درگیری برای کشورهای مسلمان منطقه، آنان را نسبت به مسئله فلسطین بی‌تفاوت کند.

خطیب جمعه بجنورد اظهار داشت: گروه‌های تکفیری امثال داعش، از سوی استکبار جهانی برای ضربه زدن به اسلام و تفکر اسلامی ساماندهی شده‌اند.

حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به جنایت‌های فراوان آمریکایی‌ها در تمامی کشورهای منطقه و برخی از کشورهای جهان افزود: شمار جنایات آمریکایی‌ها تنها در ایران اسلامی به بیش از ۸۰ مورد رسیده اما بااین‌همه جنایت هنوز خود را مدافع حقوق بشر می‌دانند.

وی رفتار آمریکایی‌ها در قضیه برجام را هم موردتوجه قرارداد و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند ما به آمریکایی‌ها اعتمادی نداریم، تصریح کرد: آمریکا هیچ‌گاه دست از خباثت، شرارت و جنایت‌های خود بر‌نمی‌دارد و تاریخ این ادعا را ثابت کرده است.

امام‌جمعه بجنورد گفت: آمریکا با جای دادن خود در لباس میش، برای خود ظاهری آراسته است؛ اما رفتار گرگ صفتانه او در سراسر جهان مشهود است و مردم ما باید با بصیرت و هوشیاری، چهره واقعی آمریکای جهان خوار را به‌خوبی بشناسند.

خطیب نماز جمعه بجنورد در ادامه خطبه‌های امروز خود رفتار برخی از حاکمان کشورهای اسلامی را نمونه مصیبت دینی عنوان کرد و گفت: در طول تاریخ همواره با دو جریان مهم بصیرت دینی و مصیبت دینی مواجه بوده و هستیم.

وی تأکید کرد: متأسفانه امروز بسیاری از حکام کشورهای اسلامی از چیزی به نام رحم و مروت بی‌خبرند و این خود یک مصیبت دینی است که مردم کشورهای منطقه دچار آن شده است.

حجت‌الاسلام یعقوبی با تأکید بر اینکه خط و جریان جبهه ولایت و اسلام، نشانه بصیرت دینی است، اظهار کرد: سبک زندگی یک مسلمان همواره باید با بصیرت و تفکر دینی همراه باشد.

امام‌جمعه بجنورد افزود: این مصیبت امروز هم در داخل و هم در خارج از کشور وجود دارد به‌طوری‌که در پیش از انقلاب اسلامی گروهی متحجر، دل امام راحل (ره) را خون کردند و امام (ره) نیز از این تفکرات متحجرانه خون‌دل خوردند که این تفکر متأسفانه هنوز ادامه دارد.

وی تصریح کرد: تحجر بلای دین است و ما باید با افزایش بصیرت دینی تلاش کنیم تا از سوی دشمنان قسم‌خورده نظام، به اسلام عزیز ضربه و خدشه‌ای وارد نشود.

امام‌جمعه بجنورد در ادامه سخنان خود مسئله فلسطین را موردتوجه قرار دارد و گفت: ۶۰ سال قبل اسرائیل به سرکردگی ابرقدرت‌ها به‌ویژه انگلیس تأسیس شد و از آن زمان تاکنون بیش از شش میلیون فلسطینی اعم از زن ومرد، کودک و جوان آواره کشورهای مختلف جهان شده‌اند.

وی تصریح کرد: امام (ره) با نام‌گذاری روز جهانی قدس، تمام مردم مسلمان جهان را به حمایت و دفاع از مردم مظلوم فلسطین فراخواندند.

حجت‌الاسلام یعقوبی تصریح کرد: مردم مسلمان جهان تا زمانی که فلسطین از نقشه جغرافیایی جهان حذف نشود؛ همه‌ساله و در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را در حمایت از مردم مظلوم فلسطین سر خواهند داد.

وی اظهار امیدواری کرد که ان‌شاءالله فرمایشات مقام عظمای ولایت در مورد اسرائیل محقق شود و مردم ایران و همه مسلمانان جهان تا ۲۵ سال آینده، دیگر اثری از اسرائیل غاصب را در نقشه جغرافیایی جهان شاهد نباشند.

خطیب نماز جمعه بجنورد با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی گفت: جنایات بزرگ آمریکایی‌ها در حق ملت مظلوم ایران هیچ‌گاه ذهن‌ها پاک نخواهد شد.

حجت‌الاسلام یعقوبی اظهار داشت: آمریکایی‌ها ششم تیرماه سال ۶۰ به هنگام سخنرانی مقام معظم رهبری را ترور و در هفتم تیرماه حادثه تلخ هفتم تیر و انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی که به شهادت ۷۲ نفر از بهترین انسان‌های مؤمن و یاران امام و در رأس آن‌ها آیت‌الله بهشتی منجر شد، دست زدند.

وی افزود: آمریکایی‌ها با استفاده از مزدور و وابسته خود صدام، ۱۱ تیرماه سردشت را بمباران شیمیایی کردند، در همین ماه آیت‌الله صدوقی را در محراب نماز جمعه به شهادت رساندند و ۱۲ تیر نیز با حمله به هواپیمایی مسافربری کشورمان، ۲۰۸ نفر از مسافران این هواپیما را به شهادت رساندند.

امام‌جمعه بجنورد تصریح کرد: امروز آمریکا با بیش از ۸۰ فقره جنایت دارای سند، مدعی طرفداری از حقوق بشر است.

خطیب نماز جمعه بجنورد هشدار داد که مردم باید با بصیرت و هوشیاری رفتارهای شیطنت‌آمیز و جنایت‌کارانه آمریکا را رصد کنند.

حجت‌الاسلام یعقوبی تصریح کرد: آمریکا امروز با همه توان خود و با بهره‌گیری از صدها رسانه در فضای مجازی و با استفاده از ابزار ماهواره هویت دینی و الهی مردم مسلمان ایران و برخی از کشورهای جهان را نشانه رفته است.

وی افزود: مردم باید با بصیرت، هوشیاری، ایستادگی و مقاومت در برابر چهره استکبار بایستند و با توجه به هشدارهای مقام معظم رهبری، اجازه ندهند که دشمن ما را در برهه‌ای از زمان غافلگیر کند.

امام‌جمعه بجنورد با قدردانی از حضور روزه‌دارانی که در هوای گرم امروز در راهپیمایی بزرگ روز قدس شرکت کردند، تأکید کرد: قدم‌های شما روزه‌داران در دفاع از مظلومیت مردم فلسطین، ذخیره‌ای برای آخرت خواهد بود و بدون شک این قدم‌ها بر سر پل صراط، هرگز نخواهد لغزید.

به گزارش پرس شیعه؛ پیش از ظهر امروز مردم مؤمن و خداجوی خراسان شمالی در راهپیمایی باشکوه روز قدس شرکت کرده و با شعارهای کوبنده مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل خود، حمایت قاطع خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.

در پایان این راهپیمایی قطعنامه‌ای در ۱۰ بند قرائت که با فریادهای الله‌اکبر حاضران در این راهپیمایی مورد تأیید قرار گرفت.

در قسمتی از این بیانیه بر گسترش تفکر انتفاضه برای نابودی رژیم نامشروع و منحوس صهیونیستی به‌ویژه در کرانه غربی رود اردن، اقدامات ضد انسانی و ضد اسلامی رژیم‌های آل سعود و آل خلیفه در کشورهای عربستان، یمن و بحرین مورد تأکید قرار گرفت.