یزد ـ ائمه جمعه شهرستان‌ های مختلف استان یزد امروز در خطبه‌ های نمازجمعه مسائل مختلفی از جمله مظلومیت مردم فلسطین و جنایات صهیونیست‌ها را مورد توجه قرار دادند.

به گزارش پرس شیعه؛ امام جمعه بخش بهمن ابرکوه در خطبه های این هفته نمازجمعه ابرکوه از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس به مسئله حقوق بشر آمریکایی پرداخت و اظهار داشت: امروز کسانی دم از حقوق بشر می‌زنند که زنان و کودکان بی‌گناه را می‌کشند، شهر و خانه آنها را ویران می‌کنند و به ‌روزترین و پیشرفته‌ترین سلاح‌ها را به گروه‌های تروریستی می‌دهند تا علیه مردم مظلوم به کار ببرند.

وی افزود: معنای حقوق بشر نزد آنان این است که در ششم تیرماه ۱۳۶۰، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را ترور می‌کنند، فردای آن روز، آیت‌الله بهشتی و ۷۲ یارش را به شهادت رساندند، ۱۱ تیرماه همین سال، آیت‌الله صدوقی را به شهادت می‌رسانند، هفتم تیر ۱۳۶۶ بمباران شیمیایی سردشت را انجام می‌دهند که منجر به شهادت ۱۱۰ نفر و مجروحیت شیمیایی هشت هزار نفر شد، ۱۲ تیر سال ۶۷ ناو آمریکایی حاضر در خلیج‌فارس با موشک خود هواپیمای مسافربری ایرباس ایرانی را هدف قرارداد و ۲۹۰ نفر از مسافران آن پرواز را به شهادت رساند و در تمامی این اتفاقات، رد پای شیطان پلید، آمریکا، دیده می‌شود.

علیزاده اضافه کرد: منافقین و ضدانقلاب‌ها با حمایت آمریکا مرتکب این جنایات شدند و امروز هم در جنایاتی که در فلسطین، یمن، بحرین، عراق، سوریه، افغانستان و بقیه کشورها می‌بینید نقش اصلی را آمریکا دارد.

تلاش برای موجه کردن چهره اسرائیل و آمریکا خیانت است

امام‌ جمعه بخش بهمن ابرکوه گفت: با همه این جنایات، دم از حقوق بشر می‌زنند و باید مرگ و نفرین را بر آنان روا داشت که چنین حقوق بشری را تعبیر می‌کنند و آن ‌وقت حزب‌الله لبنان را که در حال دفاع از کشور و ناموس خود است، تروریست و ضد حقوق بشر می‌نامند.

وی افزود: به همین دلایل مقام معظم رهبری فرمودند آن ‌کسانی که امروز سعی می‌کنند از این هیولا یک چهره موجه معرفی کنند، خیانت می‌کنند.

علیزاده با اشاره به ‌روز شهرداری و دهیاری‌ها اظهار داشت: خدمت به مردم یک توفیق الهی است که خدای متعال بخشی از آن را بر عهده این قشر یعنی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار داده است که باید تلاش کنند تا وظیفه اصلی خود که رضایت مردم است را کسب کنند و لذا ما هم به همین مناسبت از خدمات شبانه‌روزی این دو قشر در شهر و روستاهای بخش بهمن تقدیر و تشکر می‌کنیم.

مسئولان با افرادی که آب شرب مردم را بدون کنتور روانه باغ‌ها می‌کنند برخورد کنند

وی در مورد یکی از مشکلات بخش بهمن که مسئله آب است، گفت: هم باید چاره‌ای برای کیفیت آب این بخش شود و هم مشکل کمبود آب که جدی است مدنظر قرار گیرد و لذا مسئولان موظف هستند با کسانی که آب شرب مردم را بدون کنتور و آزادانه به باغ‌ها می‌برند برخورد کنند زیرا افرادی که دست به این اقدام می زنند، ظالم هستند.

امام جمعه مهریز نیز در خطبه های این هفته نمازجمعه ضمن تقدیر از حضور گسترده مردم ولایتمدار مهریز در راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: راهپیمایی امسال مقدمه ای برای آزادسازی قبله گاه اول مسلمین، قدس شریف و سرزمین مقدس بیت المقدس است .

حجت الاسلام علی برهان بیان کرد: روز قدس و راهپیمایی گسترده آن در واقع نوعی همه پرسی در مورد جایگاه اسرائیل غاصب و محو این غده سرطانی از کره زمین همچنین دیگر دشمنان قسم خورده ایران اسلامی است.

لزوم مراقبت از توطئه های دشمنان به ویژه در زمینه های فرهنگی

وی بیان کرد: بر اساس فرموده امام راحل، آزادی قدس شریف از چنگال غاصبان صهیونیستی باید توسط امت اسلام به عنوان یک مسئله اصلی پیگری شود .

امام جمعه مهریز همجنین با اشاره به تلاش دشمن برای نفوذ در ارکان نظام و لزوم هوشیاری مردم و مسئولان اجرایی، ادامه داد: باید همواره مراقب توطئه های دشمنان به ویژه در زمینه های فرهنگی باشیم و از انجام برنامه هایی که موجب تضعیف ارزش ها می شود، جلوگیری کنیم.

امام جمعه هرات نیز در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به حضور پرشور مردم در اقصی نقاط کشور اسلامی اظهار داشت: بر همه مسلمانان به ویژه ایرانیان واجب است که همیشه در صحنه های سیاسی حضور یابند و بدانند که حضورشان در صحنه برنامه های دشمن را نابود می کند.

حجت الاسلام محمدعلی جعفری بیان کرد: سخت ترین دشمنان نسبت به اسلام یهودی ها هستند آنها از صدر اسلام نیز نسبت به مسلمانان ظالم بودند و آنها را مورد ظلم و ستیز خود قرار می دادند.

اتحاد ملت و پیروی از ولایت فقیه همواره نقشه های دشمن را نقش برآب می کند

وی افزود: تا زمانی که ملت متحد باشند و از ولایت فقیه اطاعت کنند و بصیرت، آگاهی و تقوا را پیشه کنند دشمن کاری را از پیش نخواهد برد.

جعفری ادامه داد: در روز قدس مسلمانان و ملتهای ستمدیده انزجار خود را از رژیم صهیونیستی نشان می دهند و این روز، روز شکست دشمنان و مستکبران است و تا زمانی که مسلمان با یکدیگر متحد باشند همیشه پیروز خواهند بود.

وی یادآور شد: دشمن درصدد تفرقه و جدایی مسلمانان است بنابراین امت اسلامی باید بیدار باشند و جلوی توطئه های دشمنان را بگیرند