یاسوج – امام جمعه یاسوج گفت: امسال در روز قدس مسلمانان جهان و ملت ایران با جدیت بیشتر و صدای رساتر فریاد “مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا” سر دادند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین سید علی‌ اصغر حسینی در خطبه‌ های نماز جمعه امروز یاسوج افزود: این دو شعار هرگز از سوی ملت ایران و مسلمانان جهان فراموش نمی‌شود.

وی بابیان اینکه عید فطر، روز مبارزه با شیطان و پاداش یک ماه عبادت و خودسازی و تزکیه نفس است، اظهار داشت: عید فطر عید پیروزی انسان بر نفس اماره و خواهشهای نفسانی است.

حسینی تصریح کرد: عید سعید فطر از اعیاد مهم اسلامی به شمار می‌رود و پرداخت زکات فطریه در این عید بر همه روزه‌داران و کسانی که روزه نگرفته اند نیز واجب است.

وی میزان زکات فطریه امسال را براساس قیمت گندم برای هر نفر پنج هزار تومان عنوان کرد و گفت: افرادی که سال خمسی ندارند باید به ازای هر نفر ۱۲۰۰ تومان به زکات فطریه خود اضافه کنند.

امام جمعه یاسوج با اشاره به حادثه انهدام هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران در ۱۲ تیرماه سال ۶۷ اظهار داشت: انهدام هواپیمای مسافربری ایران بر روی آبهای خلیج فارس از سوی آمریکا جنایت وحشیانه‌ای بود و این تنها جنایت امریکا ‌علیه ایران نبوده است.

حسینی افزود: دشمنی آمریکا با ایران ادامه دارد و آمریکا با این همه جنایت ‌علیه ایران و سایر کشورهای جهان ادعای طرفداری از حقوق بشر را نیز دارد.

امام جمعه یاسوج در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به روز شهرداری و دهیاری گفت: ۱۴ تیرماه به عنوان روز شهرداری و دهیاری نامگذاری شده است.

حسینی با بیان اینکه شهرداریها وظایف سنگینی بر عهده دارند، افزود: نیروهای مختلف در شهرداریها و دهیاریهای استان در راستای تامین آسایش و آرامش مردم تلاش و فعالیت می کنند.

وی اظهار داشت: این نیروهای پرتلاش همچون سربازانی هستند که وظیفه مهم حفظ امنیت و آسایش مردم را برعهده دارند.