اراک – نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: آمریکا و متحدانش در منطقه خاورمیانه با تشکیل گروه های تکفیری همچون داعش، تلاش دارند اذهان مردم جهان و مسلمانان از جنایات اسرائیل منحرف شود.

به گزارش پرس شیه؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه شهر اراک در مصلای بیت المقدس این شهر اظهار داشت: قدس به تمام دنیای اسلام تعلق دارد و امنیت قدس امنیت تمام مسلمانان است و مسلمانان جهان برای برقراری امنیتشان باید از قدس دفاع کنند.

وی افزود: انگلیسی ها از سال ۱۹۴۸ رژیم اشغالگر قدس را به جان سرزمین های اسلامی انداختند و امروز می بینیم که صهیونیست های کودک کش و نژادپرست، ۹۷درصد از سرزمین فلسطین را با زور و تجاوز غصب کرده اند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان داشت: صهیونیست ها و حامیانشان هرگز مورد اعتماد نیستند و مذاکرات اسلو با آنکه ۲۵ سال طول کشید نتیجه نداشت و سایر مذاکرات، هدفشان از بین بردن مقاومت ملت فلسطین و تحمیل رژیم اشغالگر قدس به منطقه است.

دری نجف آبادی گفت: دولت خودگران نیز نقش عمال اسرائیل را ایفا کرد و سپس غرب به کمک رژیم آل سعود، داعش و گروه های تکفیری را علَم کردند تا اذهان مسلمانان را از مساله فلسطین منحرف کنند.

وی خاطرنشان ساخت: ما باید امروز جنایت های این کشورها را افشا و آشکار کنیم تا برای دنیا روشن شود مشغول چه تجاوزگری هایی هستند و رژیم های منطقه نیز که دست در دست بیگارنگان دارند باید رسوا شوند.

امام جمعه اراک افزود: ارتش و سپاه و بسیج ما و نیروهای مردمی باید پرچم و علَم مبارزه با ستم را همواره برافراشته نگاه دارند و با تمام توان، ایستادگی در برابر تعدی و ستم و حمایت از مظلومان را به طور مداوم پیگیری کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود افزود: باید از فرصت با عظمت ماه رمضان بهره گرفته و وجودمان را در نور حق و قرآن و اهل بیت(ع) قرار دهیم و از ظلمات جهل و غرور آزاد شویم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ابراز داشت: ماه رمضان فرصتی است تا در فضای الهی و ضیافت الهی، جانی نورانی پیدا کنیم و ریسمان بندگی و تواضع را بر گردن افکنیم.

وی افزود: قران کریم همواره به مسلمین در مورد منافقین هشدار داده و در ۱۳ آیه در سوره بقره به طور مبسوط در مورد نفاق توضیح داده تا ما هوشیار شویم و در دام توطئه دشمن و منافقان نیفتیم.

امام جمعه اراک گفت: اگر انسان های مومن در این دنیا کسب نور کنند و عبودیت و بندگی در پیش گیرند خداوند هزاران برابر نورانیت را به آنان می بخشد و بهشت نیز جز نورانیت چیزی نیست و در واقع تجسم اعمال ما است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی همچنین از حضور حماسی مردم جای جای استان مرکزی در راهپیمایی روز قدس قدردانی کرد و اظهار امیدواری کرد این حضور پر شور را در نماز عیدسعید فطر که در پیش رو است شاهد باشیم.

دری نجف آبادی همچنین در سخنان خود به گرامیداشت سالگرد شهادت آیت الله صدوقی، شهدای هفتم تیر و آیت الله بهشتی و هفته قوه قضائیه اشاره کرد.