رشت – امام جمعه رشت با بیان اینکه پیام روز قدس دفاع از مظلومان فلسطین است گفت: همین که راهپیمایی روز قدس در ۸۰ کشور دنیا برگزار می شود، نشان از حقانیت این روز دارد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت با اشاره به خصوصیت بارز پیامبر اسلام (ص) که همان ظلم ستیزی است اظهار کرد: پیامبر خدا همواره نسبت به ظالمان و دشمنان سرسخت و نسبت به مومنان رئوف بوده اند و هر کسی ادعای مسلمانی دارد باید به این سیره تأسی کند.

وی افزود: نمی شود کسی ادعای مسلمان بودن داشته باشد اما نسبت به ظلم و ستم به مردم مظلوم واکنشی نشان ندهد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مقابله با ظلم و ستم به معنای دشمنی با غیر مسلمانان نیست تصریح کرد: آنچه که امروز در مقابله با مردم و به نام اسلام انجام می دهد از اساس غلط بوده و هیچ سنخیتی با ظلم ستیزی در اسلام ندارد.

آیت الله قربانی به فرموده حضرت علی (ع) به مالک اشتر درباره لزوم حفظ حقوق مردم اشاره و خاطرنشان کرد: اگر چه رعایت حقوق بشر از اساسی ترین آموزه های دین اسلام است اما این روزها بازیچه دست حکومت های استبدادی شده تا از طریق آن به مردم مظلوم یمن و فلسطین ظلم و ستم کنند.

وی پیام روز قدس را ظلم ستیزی و دشمنی با ظالمان عنوان کرد و گفت: یاری‌کنندگان ظالمان نیز در ظلم آنها شریک هستند.

امام جمعه رشت واکنش در برابر ظلم هایی که به مردم یمن و فلسطین می شود را پیام روز قدس دانست و تاکید کرد: مسلمان واقعی هیچ گاه در برابر ظلمب که به دیگران می شود، ساکت نمی ماند.

آیت الله قربانی پایه گذاری روز قدس توسط امام خمینی(ره) را واکنش به ظلمی که توسط رژیم اشغالگر قدس به مردم فلسطین می‌شود عنوان کرد و افزود: تسری برگزاری راهپیمایی روز قدس در ۸۰ کشور دنیا نشان از حقانیت این روز دارد.

وی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده‌های شهدای هفتم تیر تصریح کرد: همانطور که رهبر فرموده اند، حقوق بشر آمریکایی از ششم تا ۱۲ تیرماه در کشور ما نمود پیدا می کند و ترور شخصیت های انقلابی همچون رهبر انقلاب و شهید بهشتی و همچنین سرنگونی هواپیمای ایرانی در خلیج فارس، نماد این حقوق بشر است.

امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: غضب خداوند نزدیک بوده و اسرائیل و آمریکا و هم دستانشان به زودی به این غضب مبتلا می شوند.

آیت الله قربانی در بخش دیگری از سخنان خود به رحلت آیت‌الله امینی نویسنده کتاب الغدیر اشاره کرد و گفت: خدمت آیت‌الله امینی به اسلام ستودنی است.

وی همچنین با اشاره به پرداخت حقوق های میلیونی در کشور تصریح کرد: مسئولان باید مراقب باشند تا رفتارهای نادرست باعث نا امیدی مردم از انقلاب نشود.

امام جمعه رشت با تاکید بر پرهیز از بزرگ نمایی در مسأله حقوق های میلیونی مدیران تاکید کرد: در راستای حفظ نظام و انقلاب و جلوگیری از مأیوس شدن ملت از انقلاب باید با مسببان این موضوع برخورد جدی شود.