زنجان – امام جمعه قیدار گفت: روز جهانی قدس روز عزای اسرائیل است پس باید با تدبیر و تمام قوا در مقابل اسرائیل ایستاد و یکی از این تدابیر راهپیمایی روز جهانی قدس است.

به گزارش پرس شیعه و به نقل از دفتر امام جمعه قیدار، حجت‌الاسلام سید علی طالبی در خطبه‌ های این هفته نمازجمعه قیدار افزود: فلسطین و لبنان خاکریز اول و خط مقدم است اگر دشمن بتواند خاک ریز اول را فتح کند نوبت به خاکریزهای بعدی می رسد و ایران هم جزو اهداف اصلی اسرائیل است پس ما باید در پشت خط مقدم تمام همت و تلاش خود را به کار گیریم تا خط مقدم شکست نخورد.

وی ادامه داد: اسرائیل غاصب اکنون در شرایطی قرار دارد که نسبت به هر زمان دیگری در تاریخ شصت و چند ساله جنایات این کشور ضعف، سستی و ناتوانی این رژیم بیش از پیش بر همگان آشکار شده است.

امام جمعه قیدار با بیان اینکه امسال روز قدس در حالی برگزار می شود که خاورمیانه و جهان اسلام در شرایط ویژه ای قرار دارد، افزود: جنایات داعش و دیگر تروریست ها در سوریه و عراق حمله نظامی آل سعود به مردم فقیر و بی پناه یمن، اقدامات سرکوب گرانه آل خلیفه در بحرین، برقراری ارتباط و همسویی نزدیک آل سعود و برخی از دولت های مرتجع منطقه ای با رژیم صهیونیستی و کارشکنی های آل سعود در پذیرش حجاج ایرانی درمراسم حج امسال از ترس برگزاری مراسم برائت از مشرکین و طنین انداز شدن مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل در سرزمین وحی اهمیت روز قدس امسال را چندین برابر کرده است.

طالبی گفت: مردم ایران امسال در روز قدس مراسم برائت از مشرکین حج تمتع سال ۹۵ را در سراسر کشور عزیزمان برگزار کردند و در کنار مردم مظلوم فلسطین خشم خود را بر سر استکبار جهانی و مشرکان فریاد خواهند زد.

وی یادآور شد: در این چند ماه در سایه غفلت نهادهای بین المللی و حمایت مدعیان دروغین حقوق بشر شاهد جنایات فجیع و قتل عام کودکان و مردم بی گناه یمن هستیم و بی شک خون کودکان معصوم یمن گریبان سران عربستان و اسرائیل و حامیان پلیدش آمریکا را خواهد گرفت.

امام جمعه قیدار افزود: روز جهانی قدس، روز عزای اسرائیل است، پس باید با تدبیر و تمام قوا در مقابل اسرائیل ایستاد. یکی از این تدابیر روز جهانی قدس است و تاثیری که حضور گسترده مردم مسلمان در راهپیمایی دارد، از بمب اتم برای این رژیم خطرناک‌تر و مخرب‌تر است.

طالبی در ادامه به ششم تا دوازدهم تیرماه به‌عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی اشاره کرد و گفت: ویژگی‌های حقوق بشر آمریکایی، محروم کردن مستضعفان از حقوق اولیه خود است.

امام جمعه قیدار با بیان اینکه حقوق بشر آمریکایی حقوق ظالمان و بلعیدن ضعفا است، افزود: مخالفان جنایات کاخ سفید در سراسر جهان تروریست و موافقان جنایات آمریکا مدافع حقوق بشر به حساب می‌آیند.

طالبی افزود: شهادت ۱۷ هزار نفر انسان بی‌گناه در اثر اقدامات تروریستی، شهادت بیش از ۲۰۰ هزار نفر و مجروحیت بیش از ۷۰۰ هزار نفر در جریان جنگ تحمیلی هشت ساله، شهادت بیش از ۱۳ هزار نفر و مجروحیت ۱۰۰ هزار نفر بر اثر کاربرد سلاح‌های شیمیایی، شهادت بیش از چهار هزار نفر از ماموران نیروی انتظامی و مرزی در راه مبارزه با موادمخدر، تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی ایران حاصل حقوق بشر دروغین آمریکایی است.

وی تأکید کرد: نکته قابل تامل این است که برخی در داخل کشور تلاش دارند با توجه به جمعیت جوان کشور که از تراکم دشمنی‌ها و خصومت‌های آشکار در دهه ۶۰ کمتر خبر دارند نقاب میش بر چهره گرگ بپوشانند. در تلاش‌اند به نسل امروز ما بگویند که به آمریکا هم می‌شود اعتماد کرد. تطهیر چهره دشمن توسط عوامل داخلی یکی از اساسی‌ترین نسخه‌های نفوذ است که برای ملت ما پیچیده شده است. اگر دشمن و پرونده جنایاتش را فراموش کنیم بدون شک دروازه‌های ورود بیگانه را به کشور گشوده‌ایم و با پای خود به مسلخ و قربانگاه رفته‌ایم.

طالبی با بیان اینکه موضوع فلسطین و لبنان براى ایران از دو بعد اهمیت بسیارى دارد، افزود: نخست از جنبه الهى و اسلامى که به حکم فطرت الهى موظف به پشتیبانى از مظلومان در برابر ظالمان هستیم و به‏ عنوان مسلمان وظیفه شرعی‌‏مان ایجاب مى ‏کند که از کیان اسلامى‏ مان حمایت کنیم به‏ ویژه فلسطین و بیت ‏المقدس که از لحاظ فرهنگى، تاریخى و سیاسى جزو جدایى ‏ناپذیر دین ما است و دوم از بابت راهبرد نظام اسلامى ایران است.

امام جمعه قیدار در ادامه از عید فطر به‌عنوان عید انسجام امت اسلام و سرکوب کردن انگیزه‌های اختلاف یاد کرد و گفت: اگر در دل‌های ما کدورت و انگیزه‌های اختلاف و نفاق وجود دارد، سرکوب کنیم. امروز منافع قدرت‌های بزرگ، تزریق تفرقه در دنیای اسلام است. پیامد بی‌توجهی به وحدت، به خاک و خون کشیدن مسلمانان در یمن، بحرین، سوریه، عراق، افغانستان و … است.