زنجان- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان گفت: ملت بزرگ ایران در انتخابات هفتم اسفندماه حماسه ۲۲ بهمن را تکرار خواهند کرد و شکوه حضور را پای صندوق‌های رأی به نمایش خواهند گذاشت.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه شهر زنجان، بابیان اینکه دشمن همواره در تلاش برای تضعیف جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جهان بوده است افزود: امروز اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف خود را نشان داده و به اثبات رسیده است.

وی با یادآوری تشکیل کمیته‌های انقلابی به‌فرمان امام خمینی (ره) در ۲۳ بهمن سال ۵۷، افزود: ۲۳ بهمن‌ماه سال ۵۷ سالروز تأسیس کمیته‌های انقلاب اسلامی به‌فرمان معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) است که اوایل پیروزی انقلاب، برخی افراد به‌صورت خودجوش و علاقه‌مند، نیروهای انتظامی داخلی برای حفظ نظم و امنیت بودند.

حجت‌الاسلام خاتمی بابیان اینکه دشمن همواره از آغاز حیات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تلاش برای ضربه زدن و توطئه علیه این نظام بوده است افزود: حضور همیشه درصحنه مردم همواره باعث شده است توطئه‌های دشمنان برعلیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با شکست مواجه کرده است.

وی بابیان اینکه حضور قدرتمند، باصلابت، معنادار مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: ملت بزرگ ایران در حماسه بزرگ حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن عید اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را خلق کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با تقدیر از حضور قدرتمند، باصلابت، معنادار مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: حماسه حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن اوج شکوه اقتدار، عزت و ایستادگی ملت ایران بر سر آرمان‌هایشان بود.

حجت‌الاسلام خاتمی افزود: ملت بزرگ ایران در انتخابات ۷ اسفندماه حماسه ۲۲ بهمن را تکرار خواهند کرد و شکوه حضور را پای صندوق‌های رأی به نمایش خواهند گذاشت.

وی ادامه داد: اتحاد، انسجام، ایستادگی مردم پای آرمان‌های امام خمینی (ره)، شهدا و این ایستادگی برای دنیا پیام داشت که ما هنوز ایستاده‌ایم و بیعت مجدد با امام مسلمین، میراث‌دار بزرگ نظام اسلامی بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان گفت: مقام معظم رهبری دو عید را مطرح کردند که مردم عید ۲۲ بهمن را به خوبی برگزار کردند و در عید دوم نیز همانند عید اول، مردم به صحنه می‌آیند و در پای صندوق‌های رأی قلب مؤمنان را شاد و دشمنان را ناامیدمی‌کنند.

حجت‌الاسلام خاتمی با اشاره به پنجم جمادی‌الاولی میلاد با سعادت حضرت زینب (س)، گفت: دو سال است همایش بین‌المللی شکوه شکیبایی در خصوص بزرگداشت یاد و نام این بانوی بزرگوار برگزار می‌شود که جای تقدیر دارد.

وی گفت: پرستاران در سخت‌ترین شرایط به بیماران رسیدگی کرده و آلام آنان را برطرف می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به ۲۵ بهمن سال ۱۳۶۷، گفت: استکبار با توهین به ساحت انبیا و پیامبران با کتاب آیات شیطانی یکی از این توطئه‌ها بود که با چراغ سبز آمریکا می‌خواست میزان پایبندی مردم را به اسلام بسنجد که فتوای قتل و ارتداد نویسنده این کتاب از سوی امام، مسئله این کتاب را حساب‌شده برای زدن ریشه دین و دین‌داری، اسلام و روحانیت عنوان کردند.

حجت‌الاسلام خاتمی گفت: زندگی رقت‌بار و محنت‌بار سلمان رشدی حق وی بود و امروز هم در ترس زندگی می‌کند.