رهبر جنبش مقاومت اسلامی یمن (انصار الله) ضمن انتقاد از رژیم های عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، مسجدالاقصی را از مقدس ترین مقدسات اسلامی برشمرد و تأکید کرد که هرگز نمی توانیم آزادی قدس را فراموش کنیم.

به گزارش پرس شیعه؛ عبد الملک الحوثی رهبر جنبش مقاومت یمن (انصار الله) شامگاه پنجشنبه در سخنانی تلویزیونی بمناسبت روز جهانی قدس به تشریح تحولات داخلی یمن پرداخت و از مردم یمن خواست تا عصر روز جمعه با حضور در پایتخت صنعا ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس به جهانیان نشان دهند که ملت یمن بر روی اصول خود ایستاده و عقب نشینی نمی کند.

وی در این سخنرانی، عادی سازی روابط با اسرائیل توسط کشورهای عربی اسلامی را خطری بزرگ برای اسلام و انسانیت توصیف کرد.

به نقل از پایگاه خبری شبکه تلویزیونی المسیره یمن وی گفت: ملت یمن از مواضع سید حسن نصر الله دبیرکل جنبش حزب الله لبنان قدر دانی می کند همانگونه که از مواضع همه گروههای که به هرنحوی در مقابل اسراییل ایستادگی می کنند. ملت یمن دوستدار ملت فلسطین هستند و مواضع شجاعانه گروههای مقاومت آن را تحسین می نماید.

الحوثی تاکید کرد: ملت یمن زمانی که بااسراییل دشمن است براین موضع خود در چارچوب عملی این دیدگاه، راسخ و استوار ایستاده است و در حمایت و پشتیبانی اش از گروهها و جنبش های مقاومت فلسطینی نیز ثابت قدم است. هرچقدر هم که تحت فشار باشد.

وی تصریح کرد: اگر ملت یمن علیه اسراییل شعار سر دهد

رهبر جنبش انصارالله یمن افزود: جنگ با اسراییل فراگیر و همه جانبه است بنابراین بر امت اسلامی است که آمادگی خود را در همه سطح سیاسی، فرهنگی و صنعتی حتی حفظ کند.

وی گفت: ایران که بخشی از کیان این امت است بخش تشکیل دهنده امت اسلامی است و از برکات مسلمانان است. ایرانی ها کسانی هستند که مواضع شرافتمندانه و با کرامت در قبال سلطه آمریکا دارند ، دارای موضوع مسئولانه ای در قبال حزب الله هستند و از جنبش های مقاومت حمایت می کنند.

وی در بخشی از این سخنرانی با اشاره به رشادت های جنبش مقاومت لبنان (حزب الله) این جنبش را افتخار امت اسلامی دانست.

وی تصریح کرد: آنچه مایه نگرانی اسراییل است و شکست را به این رژیم تحمیل کرده جنبش های مقاومت هستند که از بطن مردم نشو و نما یافته است.

عبدالملک حوثی افزود: قیام و نهضت مردمی عامل اصلی است که می توان از آن در برابر کمک های آمریکا و غرب در حمایت از دشمن اسراییلی بهره برد.

عبدالملک الحوثی تاکید کرد: روز قدس دارای اهمیت زیادی است به گونه ای که نیاز امت با توجه به رویدادها و حوادث پیش رو که تلاش مرموزانه و مستمری برای دور کردن امت از قضیه فلسطین و قدس می شود به آن مبرم شده است.

الحوثی گفت: زمانی را که امام خمینی برای روز قدس اختصاص داده است دارای نشانه و دلایل مهمی است. قرار گرفتن این روز در دهه آخر ماه مبارک رمضان و تقارن آن با شبهای قدر که خداوند فرموده است «ما ادریک ما لیله القدر» تصادفی نیست.

وی در ادامه گفت: رابطه برخی نظام های عربی با اسراییل و هم پیمانی با این رژیم علنی و آشکار شده است.

رهبر جنبش انصارلله افزود: حزب الله لبنان به رغم امکانات محدودش اولین پیروزی حقیقی، بزرگ، ثابت اعراب را محقق کرده است.

وی تصریح کرد: دشمن صهیونیستی دشمن ما به عنوان ملت و امت اسلامی است و خطر فراگیری علیه ما است و لذا این حق را داریم که جلوی این خطر را بگیریم.

الحوثی تاکید کرد: مسجدالاقصی شریف بخشی از مقدسات ما است و از مقدس ترین مقدسات ما محسوب می شود و ما هرگز نمی توانیم قدس را فراموش کنیم .

وی در پایان گفت: امت اسلامی در مراحل مختلف تاریخ متحمل ضرباتی شده است و هرگز از ان برای بازنگری واقعیت ها استفاده نکرد. این امت به دست مغول ها، تاتارها، صلیبی ها و در نهایت استعمار بریتانیا و فرانسه و آمریکا و این اواخر هم اسراییل ضربه خورده است. واقعیت ها زمانی تغییر کرد که بنی امیه به امپراطوری رسید و یک دولت قوی تاسیس کرد لکن قدرتش منبعث از امت نبود و اساسا قدرتش را بر مردم استوار نکر و لذا فروپاشید و از بین رفت. بعد از انان بنی عباس آمدند و همان کار بنی امیه را تکرار کردند. دولت آنها هم از بین رفت و ساقط شد و همین اتفاق برای ممالیک و عثمانی ها تکرار شد.