زاهدان-نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: شیعه و سنی همبستگی ملی را در راهپیمائی ۲۲ بهمن به بهترین شکل به دشمنان جمهوری اسلامی نشان دادند.

به گزارش پرس شیعه، آیت الله عباسلعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه زاهدان اظهار داشت: مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان نماد وحدت ملی هستند و این را به خوبی می توانستیم روز گذشته در راهپیمائی ۲۲ بهمن مشاهده کنیم.

وی با اشاره به حضور پر شور مردم در راهپیمائی دیروز افزود: شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان ‌اجازه سو استفاده به دشمنان را نمی‌دهند و این ادعا را به واسطه حضور در صحنه ملی به بهترین شکل به همگان نشان دادند.

امام جمعه زاهدان با مهم برشمردن اهمیت وحدت در بین مسلمانان افزود: باید اشتراکات و اصول را برجسته کرده و از مسائل تفرقه‌انگیز دوری کنیم.

آیت الله عباسلعلی سلیمانی با بیان اینکه امروز در ایران اسلامی اقوام مختلف در کمال دوستی و مؤدت در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، بیان کرد: نوع تعامل جمهوری اسلامی ایران با اقوام و مذاهب مختلف به گونه‌ای بوده‌ که مشارکت همگان را در حفظ نظام شاهد هستیم.

وی با اشاره به‌این که به‌برکت آرمان‌های امام راحل امروز موج وحدت‌گرایی و اسلام‌خواهی در سراسر دنیا موج می‌زند، افزود: مردم شیعه و سنی و سیستان و بلوچستان به‌عنوان مردمی صلح دوست و وحدت‌گرا در امت اسلامی هستند.

مردم بار دیگر نشان دادند جمهوری اسلامی حکومتی مردمی است

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و کرمان با اشاره به راهپیمائی ۲۲ بهمن ماه تاکید کرد: این حضور پر شور که در سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب به وقوع پیوست نشان از مردمی بودن این حکومت دارد.

وی افزود: مردم بارها برای حفظ این انقلاب زحمت ها کشیده اند و ایستادگی ها داشتند، پس مسئولان بدانند، مردم شایسته بهترین ها هستند و در راه خدمت رسانی به آنان باید در این راه کوشا بود.

آیت الله سلیمانی با اشاره به اینکه، دشمنان نظام اسلامی بر این باور بودند که مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۴ دیگر آن شور و شوق گذشته را نخواهند داشت، گفت: بر عکس صحبت‌های دشمنان، در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن ماه امسال مردم بیشتر از سال‌های قبل شرکت کرده و دسیسه‌های دشمنان را بار دیگر خنثی کردند.

وی افزود: حسب یقین این جریان حضور در انتخابات هفتم اسفندماه نیز به بهترین شکل ممکن تکرار خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بیان کرد: به یقین مردم با توجه به فرموده رهبر معظم انقلاب در هفت اسفند نیز همچون ۲۲ بهمن حماسه ای زیبا در حمایت از نظام اسلامی خلق خواهند کرد.

آیت الله سلیمانی با بیان اینکه حضور در این صحنه خاری در چشم دشمنان، خونی تازه در جویبار انقلاب و نفس تازه برآن است؛ افزود: راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان داد که حرکت در مسیر انقلاب اسلامی هیچ گاه رنگ کهنگی و فرسودگی به خود نمی گیرد بلکه همچون جوی آبی که هر لحظه آب های زلال وارد آن می شوند پویا تر از گذشته می شود.

وی به حفظ آرمان ها و ارزش های انقلاب در همه برهه زمانی تاکید کرد و گفت: باید با نگاهی انقلابی در همه عرصه های حضور داشت و این را مردم؛ همواره با حضور خود در صحنه های ملی و انقلابی، به ما گوشزد می کنند.