دبیر کل حزب الله لبنان گفت: برخی از رژیم ها و حکومت های سلطنتی عربی به طور علنی و برای حفظ تخت و تاج خود به اسرائیل خدمت می کنند .

به گزارش پرس شیعه؛ سید حسن نصرالله در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس که جمعه شب به طور زنده از شبکه العالم پخش شد، با بیان اینکه از جمله اهداف اعلام روز جهانی قدس از سوی امام خمینی (ره) زنده ماندن قضیه فلسطین بود ، گفت: روز جهانی قدس، روزی برای یادآوری درد و رنج ملت فلسطین و زنده نگاه داشتن قضیه فلسطین و برای ترسیم راه و تعیین مسیر و نیز مشخص کردن آشکار مسئولیت ها به دور از تعارف های دیپلماتیک و سیاسی است.

فلسطین سرزمین به سرقت رفته است

وی افزود ” حق آشکاری که در چنین روزی باید با اقتدار گفته شود، این است که فلسطین سرزمینی اشغال شده و سرقت رفته از اهالی مشروع خود است و زمان مالکیت سرزمینی را که به سرقت وغارت رفته است، به سارق نمی دهد، حتی اگر همه جهانیان هم آن را به رسمیت بشناسند. اسرائیل رژیمی اشغالگر و سارق و غارتگر است که نباید آنرا به رسمیت شناخت، بلکه باید از میان برداشته شود تا حق به صاحبانش بازگردد.

نصرالله اظهارداشت ” هر سخن دیگری، صرفاً ظلم و ریا و باطل و فریب و به منزله نادیده گرفتن حقایق دین و اخلاق است، در بدترین شرایط و موارد، برخی از ملت ها احساس می کنند که ضعیف هستند، در بدترین شرایط ، ضعف شاید اجازه نرفتن به جنگ را بدهد، اما هرگز مجوز به رسمیت شناختن دشمن و گام برداشتن در مسیر عادی سازی روابط با آن و برقراری روابط تجاری و دیپلماتیک و امنیتی با آن را نمی دهد.

وی افزود : بیشترین توطئه ای که اکنون با این دشمن صورت می گیرد، آنچیزی است که اکنون در سطح برخی از کشورهای عربی انجام می شود و برخی از آن ها در یکی از کمیته های مهم در شورای امنیت به اسرائیل رای می دهد، آیا تو به اندازه ای ضعیف هستی که رای می دهی و چهره اسرائیل را پاک می کنی؟

رژیم های عربی اسرائیل را به رسمیت نشناسند

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: در روز قدس ، خطاب به همه اینها می گوییم که اسرائیل را به رسمیت نشناسید و به آن مشروعیت نبخشید، این مساله را به نسل های آینده و آیندگان واگذار کنید، چرا که خداوند، قومی را خواهد آورد که آن ها را دوست خواهند داشت، برخی ازحکام و از این نسل، اگر ضعیف و ناتوان بودند، خداوند بندگان عذاب دیده خود در فلسطین و سرزمین فلسطین و مقدسات آن را برای مفسدان رها نخواهد کرد، بلکه این نسل، با نسلی دیگر جایگزین خواهد شد که آماده است تا این غده سرطانی را از پیکره منطقه از بین ببرد.

سید حسن نصرالله ، مقاومت و پایداری و لو برای مدت طولانی را تنها راه مبارزه ملت فلسطین و ملت های منطقه دانست که رژیم اسرائیل به اراضی آن چشم طمع دوخته است.

مذاکرات سازش تقویت کننده صهیونیست ها بوده است

وی گفت: مذاکرات موجب به رسمیت شناختن اسرائیل شد و زمینه را برای برخی از عرب ها برای عادی سازی روابط با اسرائیل فراهم کرد، راه معلوم است و به هیچ شرح و استدلالی نیاز ندارد زیرا واقعیت هایی را که از پیش از سال ۱۹۴۸ تا کنون درآن زندگی کرده ایم، این مفهوم را تایید می کند.

ایران ستون مقاومت در منطقه است

نصرالله همچنین گفت: طرح مقاومت در لبنان و فلسطین که ستون آن جمهوری اسلامی ایران است، دستاوردها و پیروزی های واقعی را در لبنان و فلسطین و در سطح منطقه به دنبال داشته است.

وی یادآور شد: در اوج پیشروی مقاومت در سطح امت اسلامی و در راستای تحولات بزرگ، درمی یابیم که برخی ها با اقتدار و با هدف به شکست کشاندن این طرح وارد عمل شدند و از دو راه وارد شدند؛ یکی سوق دادن منطقه به سوی جنگ و فتنه تحت عناوین و پوشش های دروغین مانند آزادی و دموکراسی و به کارگیری امکانات مالی قوی با هدف ضربه زدن به فرهنگ مقاومت و اراده مقاومت که دراین مورد همچنان در سوریه ، یمن و عراق کار می شود و تلاش برای جنگ افروزی و فتنه انگیزی از بحرین تا لیبی ادامه دارد و راه دوم، باز کردن درب ها به سوی اسرائیل و گشایش روابط با آن با هدف فراهم کردن زمینه معرفی این رژیم به عنوان دوست یا هم پیمان است.

سید حسن نصرالله اظهار داشت ” مساله قابل توجه این است که همان رژیم ها بلکه همان خاندان های حاکم که برای گشایش راه به روی آمریکا و انگلیس با هدف تشکیل رژیم اسرائیل تلاش کردند، همچنان با هرنوع امکانات مقاومت چه در سوریه و یا عراق می جنگند تا در کرسی قدرت باقی بمانند، این ها همان کسانی هستند که با اسرائیل نجنگیدند و اجازه جنگ با این رژیم را ندادند و علیه هر کسی که خواهان مبارزه با اسرائیل بود، با عنوان ها و بهانه هایی غیر از بهانه طایفه گری توطئه کردند.

حامیان قدس مورد غضب دشمن هستند

نصرالله گفت: تصادفی نیست که کسانی که روز قدس را در کشورهای مختلف اعم از یمن و بحرین و سوریه و عراق و ایران و نیجریه گرامی می دارند، اگر به پشت های آنان نگاه کنید، متوجه آثار و ضرباتی می شوید که از سوی نظام سعودی متحمل آن شده اند.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود ” پیامی که می خواهم به شما برسانم ، این است که همه مزدوران و خدمتگزاران آمریکا و اسرائیل در منطقه باید این را درک کنند و از این احتمال که جنبش های مقاومت ما از حمایت از قدس و از ملت فلسطین دست بکشند، ناامید شوند.

وی گفت: در یمن یک سال و نیم است که جنگ بی وقفه جریان دارد و به نام اسلام و با حمایت و تایید سازمان ملل بزدل، کودکان بیگناه کشته می شوند ، آن چه در یمن روی می دهد، فجیع و خطرناک و رعب آور است؛ اما آیا مردم یمن گفتند که به خاطر اسلام و قدس کافر شدیم ؟ به هیچ وجه این گونه نبود، آن ها فقط گفتند که به قضیه فلسطین و قدس پایبند هستند و همچنین در نیجریه وضعیت این چنین است، فقط به این دلیل که آن ها درمحور و خط مقاومت قرار دارند.

شعارهای حمایت از دمکراسی دروغ است

دبیرکل حزب الله لبنان دربخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: همه مباحثی که در منطقه با عنوان آزادی ودموکراسی جریان دارد دروغی بیش نیست و هدف از آن نابودی ملتها و جنبشهای مقاومت، برای حمایت از اسرائیل و ادامه حیات این رژیم است.

وی خطاب به رژیم های وابسته و مخالفان مقاومت دربرابر رژیم صهیونیستی گفت: این پیامی واضح و مشخص است، با هیچ وسیله ای نه سانسورتبلیغاتی یا اقدام های تحریک آمیز طائفه ای شما نمی توانید محور مقاومت را وادار به رها کردن مساله فلسطین و قدس کنید تا اسرائیل در زمین فساد کند.

وی افزود : ترس و نگرانی ناشی از تظاهرات مختلف در پایتخت های کشورهای عربی موجب شده رژیم صهیونیستی خود را در معرض خطر ببیند؛ اما چه کسی این تهدید را برای اسرائیل به فرصت تبدیل کرد ؟ راه آزادی دشوار نیست بلکه به اراده و تصمیم گیری نیاز دارد.

سید حسن نصرالله یادآور شد: تلاش ها و جانفشای های مردم سوریه و عراق تضمین کننده آزادی فلسطین است برخی از خدمتکاران اسرائیل مانع مبارزه مردم خود با اسرائیل می شوند و موانعی را ایجاد کرده و جنگ در هر زمینه ای به جز برای خدمت به فلسطین را مجاز می دانند.

وی با تاکید براینکه مقاومت امکان پذیر است و مردم کشورهای اسلامی باید در برابر کسانی که به ادامه جنگ اصرار دارند بایستند، افزود: جنگها و فتنه ها را می شود متوقف کرد می توانیم به راه درست و صحیح و به درگیری حقیقی وارد و همگی پیروزمندانه از آن خارج شویم.

کشورهای عربی عامل تامین امنیت رژیم صهیونیستی

وی گفت: متاسفانه در کنفرانس امنیتی هرتزلیا(کنفرانس بررسی میزان امنیت رژیم صهیونیستی) کشورهای عربی نیز مشارکت داشتند؛ و ذلت کشورهای عربی به حدی رسیده بود که در آن فعال بودند و نماینده مخالفان سوری هم زینت بخش آن بود ؛ این مسئله هشدار می دهد که خط مشی سوریه ای که مخالفان در صدد ترسیم آن هستند، مانند این کنفرانس باشد.

وی تاکید کرد: اسرائیل امروز با اسرائیل سال ۲۰۱۱ که در وضعیت سختی بود تفاوت دارد، صهیونیست ها اکنون از فرصت های جدید به ویژه درارتباط با سوریه و وضعیت جوامع عربی سخن می گویند، و حتی خواهان مشارکت در مبارزه با تروریسم شده اند؛ در حالی که گروه النصره را با سلاح و مواد غذایی حمایت می کنند.

اسرائیل نگران شکست داعش درسوریه است

دبیرکل حزب الله لبنان افزود : از نگرانی درباره شکست داعش در سوریه سخن گفتند چرا از پیروزی محور مقاومت در سوریه و شکست داعش بیمناک هستند از ایران که در کنفرانس هرتزلیا نقش پررنگی داشت سخن گفتند درباره مساله سوریه با برخی از گروههای فلسطینی اختلاف داریم اما در مساله فلسطین هیچ اختلافی وجود ندارد.

سید حسن نصرالله خطاب به صهیونیست ها گفت: طبیعی است که شما حجم اطلاعات زیادی درباره ما دارید اما چه کسی در جنگ ۲۰۰۶ میلادی چیزهای غیرمنتظره در چنته داشت؟ شما یا ما؟ مقاومت در سال ۲۰۰۶ میلادی اقدامات و کارهای غیرمنتظره ای کرد. مسئله مهم و جدید، حجم اطلاعات ما درباره اسرائیل و نقاط قوت و ضعف آن است. ما ازامکانات عظیم شما خبر داریم و شما نیز از امکانات ما مطلع هستید و ما جز شکست بیشتر برای شما و پیروزی بیشتر برای خودمان چیز دیگری را انتظار نداریم.

وی افزود: فکر می کنم که کنفرانس هرتزلیا – در ارتباط با مسائل مورد اهمیت ما- چیز جدیدی ندارد و تغییری ایجاد نمی کند. چیزهای جدید نزد ما است. امروز مقاومتی در مقابله با اسرائیل وجود دارد که از اراده نبرد برخوردار است و نه تنها از مقابل شما فرار نمی کند بلکه شبانه روز برای روبرو شدن با شما محیا شده و هراسی به دل ندارد و از قدرت نظامی و مردمی زیادی برخوردار است.

دبیرکل حزب الله لبنان یادآور شد: امروز علی رغم ویرانی شایع درمنطقه، قدرت واقعی به نام حزب الله در منطقه وجود دارد که دارای اقتدار است و ما تهدید را با تهدید، بازدارندگی را با بازدارندگی پاسخ می دهیم و برای مقابله با اسرائیل قاطعیت داریم.