در حمله نیروهای اشغالگر اسرائیلی به شهروندان فلسطینی در ایست بازرسی ” قلندیا” واقع بین شهرهای رام الله و قدس اشغالی، یک فلسطینی شهید شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزارت بهداشت فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد یک پیرمرد فلسطینی براثر استنشاق گازهای ناشی از بمب های شلیک شده از سوی نظامیان صهیونیست به سوی شهروندانی که برای ادای نماز درآخرین جمعه از ماه مبارک رمضان عازم مسجدالاقصی در قدس بودند، شهید شد و ده ها فلسطینی دیگر زخمی شدند.

بنا به اعلام وزارت بهداشت فلسطین، این شهروند فلسطینی پس از مجروح شدن به مرکز درمانی فلسطین در رام الله منتقل شد، ولی دردم شهید شد.

منابع محلی فلسطینی پس ازآن اعلام کردند که این شهید که یک پیرمرد ۶۲ ساله است، تیسیر محمد حبش نام دارد و از اهالی توابع نابلس است.

از صبح امروز (جمعه) و به دنبال ممانعت نیروهای صهیونیستی از رفتن شهروندان فلسطینی زیر ۴۵ ساله به قدس اشغالی، درگیری های شدیدی در ایست بازرسی نظامی قلندیا آغاز شده است.

نظامیان صهیونیست به سوی صدها جوان فلسطینی که تلاش کردند تا از این ایست بازرسی عبور کنند، بمب های صوتی و گلوله های پلاستیکی شلیک کردند که بر اثر آن، ده ها نفر از آنان مجروح و یا مصدوم شدند.

درهمین حال، منابع وابسته به هلال احمر فلسطین نیز اعلام کردند که پرسنل این مرکز، ده ها مجروح فلسطینی را پذیرفتند و درمان کردند و یک پیرمردی را که بر اثر شلیک بمب های صوتی و گلوله های نظامیان صهیونیست ایست قلبی شده بود، احیای قلبی کردند.