عضو مجلس اسلامی علمای بحرین هدف از تعطیلی نماز جمعه و جماعت در این کشور را بیان مظلومیت شیعیان در برگزاری شعائر دینی خواند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد خجسته، عضو مجلس اسلامی علمای بحرین در گفت‎وگو با شبکه تلویزیونی العالم به علل سلب تابعیت از آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان این کشور اشاره کرد و خاطرنشان کرد: سلب تابعیت به یک اهرم فشار و سلاح برای رژیم آل‎خلیفه برای مبارزه با انقلابیان و معارضان بحرینی تبدیل شده است.

وی افزود: سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم به معنای سلب تابعیت و تعرض به قشر اکثریت مردم بحرین که بیش از ۷۰ درصد این کشور را تشکیل می‎دهند، است. این اقدام رژیم آل‎خلیفه اعلام جنگ رسمی و آشکار علیه مردم بحرین است. حمد بن عیسی آل‎خلیفه به طور مستقیم بازیگردان رویدادهای اخیر این کشور است و به زودی تبعات آن را دریافت خواهد کرد.

عضو مجلس اسلامی علمای بحرین تصریح کرد: رژیم آل‎خلیفه با سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم درپی ریشه کن کردن شیعیان از بحرین است.

وی با اشاره به تعلیق نماز جمعه و جماعت برای هفته سوم در بحرین گفت: تعلیق نماز جمعه و جماعت پیامی جهانی دارد و ما با این اقدام می خواهیم به جهانیان اعلام کنیم که شیعیان در خطر قرار دارند به طوری که حتی نمی توانند شعائر دینی خود را انجام دهند.

حجت الاسلام خجسته رسالت ائمه جمعه را امر به معروف و نهی از منکر خواند و ادامه داد: ائمه جمعه و جماعت به شدت تحت نظر هستند به طوری که نمی توانند هیچ کلمه و یا جمله‎ای در راستای امر به معروف و نهی از منکر به زبان جاری کنند و اگر قدمی در راستای برپایی شعائر دینی بردارند با مشت آهنین رژیم آل‎خلیفه مواجه می‎شوند.

وی اظهار داشت: رژیم آل‎خلیفه از ائمه جمعه و جماعت در بحرین می خواهد که به تمجید و تعریف از آن‎ها بپردازند به طوری که مسؤولان اداره جنایی این کشور این اجازه را به خود می دهند که برای مساجد امام جمعه و جماعت تعیین کنند و بگویند که آیا این عالم اجازه برپایی نماز را دارد یا خیر.

عضو مجلس اسلامی علمای بحرین با اشاره به تلاش حکومت آل‎خلیفه برای جدای سیاست از دین خاطرنشان کرد: آل‎خلیفه در حالی بر طبل جدایی دین از سیاست می‎کوبد که ما عقیده داریم که سیاست عین دیانت و دیانت عین سیاست است.
مترجم: عارف ابراهیمی