خطیب جمعه نجف اشرف ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس خاطرنشان کرد: روز قدس، یعنی اعلام آمادگی جهانی برای مقابله با رژیم صهیونیستی است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از الفرات نیوز، حجت الاسلام سید صدرالدین قبانچی، خطیب جمعه نجف در خطبه‎های نماز جمعه این هفته که در حسینه الفاطمیه الکبری برگزار شد، حمله رسانه‎ای و دیپلماسی به بسیج مردمی عراق را به شدت محکوم کرد و گفت: سخنان برخی از دیپلمات‎های کشورهای عربی در مورد انحلال بسیج مردمی نوعی دخالت در مسائل عراق محسوب می شود.

وی با اشاره به تمجدید بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد از حمایت بسیج مردمی از آوارگان افزود: کشورهای عربی به جای متهم کردن بسیج مردمی به کشتار انسان‎های بی‎گناه، جنایت‎های وحشیانه جریان تروریستی و تکفیری داعش در عراق و فرودگاه آتاتورک در ترکیه را محکوم کنند.

خطیب جمعه نجف تصریح کرد: این هجمه گسترده علیه بسیج مردمی پس از آزادی فلوجه به اوج خود رسید به طوری که برخی از کشورها درپی سنگ‎اندازی برای ورود بسیج مردمی در عملیات آزادسازی موصل و ایجاد تنش‌های سیاسی داخلی هستند. بدون شک عده ایخواهان اصلاحات هستند و به دنبال ایجاد تنش داخلی نیستند.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های دیپلماسی در کشورهای منطقه باید ضمن رعایت قوانین بین المللی در مسائل داخلی عراق دخالت نکنند.

روز قدس یعنی ایستادگی در برابر زیادی خواهی رژیم صهیونیستی

حجت الاسلام قبانچی در بخش دیگر خطبه‎های نماز جمعه روز جهانی قدس را گرامی داشت و خاطرنشان کرد: هدف از برپایی روز جهانی قدس از سوی امام خمینی (ره) ایستادگی در برابر زیادی خواهی رژیم اشغالگر صهیونیستی و ایجاد سدی محکم در برابر توسعه فرهنگی، سیاسی و جغرافیایی و عادی سازی روابط با این رژیم است.

وی ادامه داد: روز قدس، یعنی روز اعلام آمادگی جهانی برای مقابله با رژیم صهیونیستی، حفظ اتحاد امت اسلامی و خیزش مردم علیه اشغالگران است.

خطیب جمعه نجف، داعش را نسخه دیگری از رژیم صهیونیستی دانست و خاطرنشان کرد: اسرائیل مانند غده سرطانی در کالبد کشورهای اسلامی است بر این اساس مردم عراق همچنان این رژیم را دشمن بزرگ خود می‎داند.

وی به حکومت بحرین نسبت به خشم خدا و ملت هشدار داد و گفت: آل‎خلیفه بدون توجه به اعتراض‎های مردمی وبین المللی همچنان به نقض آزادی دینی و حقوق بشر در بحرین می‎پردازد. پرداخت خمس با اجازه حکومت آل‎خلیفه نمونه‎ای از نقض آزادی در بحرین است.