خانواده “اولگ پشکوف” خلبان روس که در جریان صعود با چترنجات توسط ترکها در حریم هوایی سوریه کشته شده بود ، پیشنهاد ترکیه برای پرداخت غرامت به آنها را ابلهانه دانست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری روسی ” نووستی” پاول پشکف برادر خلبان جانباخته روز جمعه در گفت وگو با رادیو “گاوارایت مسکو” درباره احتمال پذیرفتن کمکهایی از سوی ترکیه به عنوان خسارت کشته شدن خلبان روس گفت: خانواده وی از پذیرفتن هرگونه غرامتی خودداری خواهند کرد زیرا پیشنهاد زشتی است.

اولگ پشکوف خلبان بمب افکن سوخو ۲۴ سوم آذرماه سال گذشته پس از خروج از هواپیمای در حال سقوط با چتر نجات از سوی تروریست ها نزدیک مرز ترکیه کشته شد که این موضوع سبب بروز هفت ماه سردی روابط و وضع تحریم های مسکو علیه آنکارا شد.

برادر پشکوف پیشنهاد ترکیه برای پرداخت غرامت را ابلهانه توصیف کرد و گفت: طبیعتا این مزخرف است ،هیچ کس درباره پرداخت غرامت درخواستی از ترکیه نداشته است، آیا هم اکنون درخواست غرامت کنیم؟ هرگز چنین فکری به ذهنمان خطور نکرده است. حتی در صورت طرح چنین پیشنهادهایی آن را نخواهیم پذیرفت؛ زیرا نه تنها خفت آور بلکه بسیار وحشتناک است.

یکی از مقام های ترکیه ای روز جمعه در دیدار با سرکنسول روسیه در شهر آنتالیا واگذاری یک باب منزل به خانواده خلبان قربانی را پیشنهاد کرده بود.

ابراهیم قالین سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهوری ترکیه نیز پیش از این در ۲۸ ژوئن اعلام کرده بود در صورت درخواست غرامت از سوی خانواده مقتول ، ترکیه برای بررسی مساله غرامت دادن به خانواده خلبان روسی آمادگی دارد.