جنبش مقاومت اسلامی فلسطین”حماس” ضمن تجدید پیمان با قدس و مسجد الاقصی از تمامی طرف هایی که از مقاومت فلسطین حمایت مالی، تسلیحاتی و حتی زبانی می کنند، قدردانی کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه رسمی حماس، این جنبش امروز جمعه با صدور بیانیه ای به مناسبت روز جهانی قدس از سران و رهبران امت عربی و اسلامی خواست اختلافات میان خود را کنار گذاشته و در یک صف واحد، سلاح هایشان را به سمت دشمنان امت که همان صهیونیست ها و حامیان مالی و تسلیحاتی و زبانی آنها هستند، نشانه روند.

حماس با اشاره به وضعیت کنونی شهر اشغالی قدس و مسجد الاقصی که در معرض پروژه یهودی سازی رژیم صهیونیستی قرار دارد، خاطر نشان کرد که سرگرم شدن امت به جنگ های داخلی و خارج شدن مساله فلسطین از فهرست اولویت های آنها باعث شده است که دشمن صهیونیستی به خود جرأت و جسارت اجرای این طرح های وحشیانه را بدهد.

این جنبش تاکید کرد که سرزمین فلسطین، قدس و مقدسات تنها به فلسطینیان مربوط نمی شود، بلکه مسئولیت آزادی آن بر دوش همه عرب ها و مسلمانان است. حماس ضمن تاکید بر حتمی بودن پیروزی فلسطینیان در نبرد با رژیم صهیونیستی، از تمامی طرف هایی که عشق به قدس و مسجد الاقصی را در دل های امت زنده کردند و ضمن همبستگی با فلسطینیان، از مقاومت، حمایت مالی، تسلیحاتی و حتی زبانی کردند، تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است که امروز جمعه همزمان با روز جهانی قدس، راهپیمایی باشکوهی به همت گروه های مقاومت در نوار غزه برگزار شد و شرکت کنندگان تجاوزات رژیم صهیونیستی به قدس و مسجد الاقصی و دیگر اراضی اشغالی فلسطین را محکوم کرده و حمایت خود از انتفاضه قدس را اعلام کردند.