شاهرود – امام جمعه شاهرود ۳۷ سال ایستادگی ملت ایران را ستودنی دانست و گفت: این اقتدار و ایستادگی باعث الگوگیری انقلابیان سراسر گیتی از حرکت مردمی در ایران اسلامی شده است.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام محمود ترابی در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود در محل مسجد و حسینیه اعظم مدرسه قلعه این شهر، با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران امروز باعث رویش‌ مقاومت در کشورهای مختلف شده است، افزود: ایستادگی برخی رهبران انقلابی در مقابل زیاده خواهی های استکبار جهانی با الگوگیری از ملت غیور ایران امروز باعث مباهات است و باید قدردان آن بود.

وی اشاره ای به مواضع انقلابی و دشمن شکن سیدحسن نصرالله و برخی دیگر از رهبران و مراجع عراق داشت و تصریح کرد: حضور بالغ بر ۱۵ میلیون شیعه انقلابی در نیجریه و ایستادگی ایشان در برابر مستکبران عالم جز عزت و سربلندی اسلامی چیز دیگری نیست.

انقلاب ایران مبتنی بر فرهنگ و دین شکل گرفت

خطیب جمعه شاهرود با تاکید بر اینکه انقلاب ایران اسلامی امروز به سرتاسر جهان صادر و باعث رویش مقاومت و استکبار ستیزی در جهان شده است، افزود: کشور الجزایر با ۱۲ میلیون نفر جمعیت در زمان انقلاب خود بیش از یک‌میلیون نفر کشته داد ولی انقلاب ایران که مبتنی بر فرهنگ و دین بود توانست با حداقل هزینه به پیروزی رسیده و در دنیا نیز فتح‌الفتوح کند.

ترابی وجود فقیهی عادل در راس انقلاب و ولایتمداری مردم ایران را مهمترین دلیل پیروزی و تداوم انقلاب در طی ۳۷ سال گذشته دانست و تصریح کرد: محوریت مردم مهمترین شاخصه نظام مقدس جمهوری اسلامی است و این مهم باعث شده تا هیچ قدرتی توان مقابله با ملت ما را نداشته باشد.

وی با بیان اینکه ملت ایران اسلامی درس خوانده مکتب عاشورا هستند و زیر بار حرف زور نمی روند، گفت: تلاش سالهای اخیر در به ثمر نشستن نتیجه مذاکرات هسته ای در سایه وحدت و درس گرفتن از قیام امام حسین (ع) قابل توجه است.

راهپیمایی ۲۲ بهمن زمینه ساز ورود به انتخابات ۷ اسفند

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهرود همچنین اشاره ای نیز به حماسه عظیم ملت غیور ایران در ۲۲ بهمن داشت و افزود: این حضور زمینه ساز ورود به حماسه ای دیگر در هفتم اسفند ماه برای انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی بود.

ترابی اشاره ای نیز به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص راهپیمایی ۲۲ بهمن و ضوضرت زمینه سازی لازم برای حضور مردم در پای صندوق های رای داشت و افزود: معظم له همواره بر وجود فتنه تذکر داده اند و می طلبد تا مردم ما با بصیرت خود بار دیگر فتنه گران را رو سیاه کنند.

وی همچنین با خطاب قرار دادن نامزدهای انتخاباتی، رضای خدا را محور برنامه ها دانست و تصریح کرد: این عزیزان حق الناس را مورد توجه قرار دهند و ضمن ارائه برنامه های خود از تخریب رقبا پرهیز کنند.

ضرورت ظرفیت سازی در انتخابات سالجاری

امام جمعه دامغان نیز در آیین نماز عبادی سیاسی جمعه شهر دامغان در محل مصلی امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند ضمن تاکید بر ضرورت ظرفیت سازی در انتخابات سالجاری، گفت: این امر باید باعث حضور و مشارکت بهتر مردم در انتخابات شود.

حجت الاسلام سید محمد حسینیان به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند امسال اشاره کرد و اظهار داشت: ایجاد نشاط و امید در سطح جامعه باعث بالا رفتن مشارکت آحاد ملت در پای صندوق های اخذ رای می شود و این امر یک برگ برنده برای ملت رشید و آگاه ایران اسلامی است و به تقویت نظام در عرصه های بین اللملی کمک فراوان می کند.

وی با بیان اینکه در انتخابات برد و باخت مهم نیست، اضافه کرد: هرکس در این انتخابات کاندیدا شده است بر اساس احساس تکلیف عمل کرده و پیروز است.

اندیشه سکولار و لیبرالیسم به مجلس راه نیابد

امام جمعه دامغان بر تقویت ولایت مداری در راستای حفظ حکومت اسلامی تاکید و خاطرنشان کرد: نباید بگذاریم اندیشه سکولار و لیبرالیسم و افراد نا صالح وارد خانه ملت شوند.

حسینیان همچنین بر ضرورت ترک احساسات و عقلانی عمل کردن در انتخاب فرد اصلح تاکید کرد و یاد آور شد: باید نماینده ای انتخاب کنیم که دغدغه خدمت به مردم و حفظ نظام را داشته باشد.

وی به برگزاری راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و حضور پرشکوه ملت ایران در این حماسه ملی اشاره داشت و افزود: حضور خود جوش ملت ایران در این رویداد عظیم دشمن شکن بود.

انتخابات رویدادی سرنوشت ساز است

امام جمعه موقت میامی نیز در خطبه های نمازجمعه این شهر در مسجد جامع، انتخابات را رویدادی سرنوشت ساز دانست و گفت: همه مردم با حضور حداکثری خود در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی حماسه دیگری خلق خواهند کرد.

حجت الاسلام مهدی قاسمی با اشاره به حضور گسترده ملت ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار داشت: این حضور تجدید میثاق با امام و آرمان های انقلاب بود.

وی تصریح کرد: دشمن به دنبال کم رنگ شدن حضور مردم بود اما با توجه به تبلیغات منفی دشمنان، امت ایران اسلامی بار دیگر دست یاس و نا امیدی به سینه دشمنان زدند.

حمایت آل سعود از تروریستها در منطقه

امام جمعه موقت میامی با برشمردن دلایل متعدد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: حضور ولی فقیه مقتدر و مردمی ولایتمدار از مهمترین عوامل پیروزی ملت ایران بود که با توکل به خداوند متعال برای پیروزی انقلاب اسلامی قیام کردند.

وی گفت: انتخابات رویدادی سرنوشت ساز است و همه مردم با حضور حداکثری خود در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی حماسه دیگری خلق خواهند کرد.

قاسمی افزود: مردم باید با آگاهی و شناخت کامل از نامزدهای انتخاباتی پای صندوق رای بروند و فردی که انتخاب کنند که برای جامعه مفید و موثر باشد.

وی همچنین اشاره ای نیز به اقدامات عربستان و حمایت آل سعود از تروریستها و خصوصا داعش در منطقه داشت و افزود: با توجه به اقدامات عربستان در یمن رسانه های غربی با همکاری آمریکا به نحوی تبلیغات کردند که عربستان در این جنگ بی تقصیر بوده است.