زاهدان – مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت:امروز تمام ظرفیت‌های موجود در نیروهای مسلح در پدافند هوایی جمع شده است

به گزارش پرس شیعه؛ مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان در بازدید از مجموعه پدافند هوایی استان اظهار داشت: امروز تمام ظرفیت‌های موجود در نیروهای مسلح در راستای تقویت شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور بکارگیری شده است که مسئله نقش مهمی در مقابله با تهدیدات و توطئه‌های دشمنان دارد.

سرهنگ علی‌اکبر جعفری گفت: پدافند هوایی در عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس نظیر بیت‌المقدس، والفجر ۸، کربلای ۵ نقش موثری ایفاء کرد و توانست بیش از ۷۰۰ فروند از انواع پرنده‌های دشمن متجاوز بعثی را منهدم کند.

سرهنگ جعفری افزود: نفوذ به اعماق خاک دشمن و رویارویی با مدرنترین امکانات اهدایی استکبار به صدام ودفاع ازحریم هوایی کشور از ویژگی‌های پدافند هوایی در دوران ۸ سال دفاع مقدس است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون نیز سربازان و پرسنل پدافند هوایی در میدان بسیج سازندگی حضور دارند تصریح کرد: مجموعه سربازان و پرسنل پدافند هوایی تحت عنوان گروه جهادی شناسنامه دار در بسیج سازندگی کد سیستمی دریافت خواهند کرد.

جعفری ساخت و تعمیر مدارس، مساجد و خانه های محروم را یکی از برنامه‌های مشترک بین این دو سازمان عنوان کرد و گفت: مشارکت در طرح هجرت ۳ دانش آموزی با ساخت و تعمیر اولیه یک هزار و ۲۰۰ صندلی و میز دانش‌آموزی به صورت مشترک از دیگر اقدامات بسیج سازندگی و مجموعه فرماندهی پدافند هوایی است که به صورت مشترک انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی با حضور در عرصه‌های مختلفی از جمله آموزشی، بهداشتی، فنی و حرفه‌ای، خدمات‌رسانی، عمرانی، مرمت بهسازی و زیباسازی مدارس خدمات گسترده‌ای را در مناطق محروم ارائه داده است.