اسکو – امام جمعه شهرستان اسکو بر ضرورت حفظ وحدت در آستانه انتخابات تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام‌ سعید مرادپور ظهر جمعه درخطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان اسکو اظهار داشت: در انتخابات هفتم اسفندماه باید یگانگی و وحدت و همدلی و هم‌زبانی‌ را به منعصه ظهور بگذاریم و نباید کوچک‌ترین اختلافی بین مردم و جامعه و مخصوصاً در برهه انتخابات وجود داشته باشد.

وی با تأکید بر حفظ وحدت در جامعه گفت: در صورت سستی قدرت و عظمت نمی‌ماند و دیگر نمی‌توان در برابر دشمن عرض اندام کرد.

امام جمعه اسکو به حضور گسترده مردم شهرستان اسکو در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن اشاره و اضافه کرد: حضور مردم ایران در روز ۲۲ بهمن امسال جهان را از وحدت خود به حیرت وا‌داشت.

مرادپور با اشاره به حضور مردم در صحنه های مختلف دفاع از انقلاب اسلامی یادآور شد: علیرغم همه مشکلات، مردم همواره و در برهه های مختلف در صحنه حضور داشته و به فرمان رهبری لبیک گفتند.

حجت‌الاسلام مرادپور با بیان اینکه مردان با مشت گره‌کرده و زنان با کودک در بغل برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن آمدند و این کمال وحدت است، ادامه داد: مردم پرچم ایران را به اهتزاز درآوردند و با یکدلی و وحدت مردم ایران «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر صهیونیسم» به جهان مخابره شد.

امام‌ جمعه اسکو در بخشی از سخنانش با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) بابیان اینکه پرستاران کار زینبی می‌کنند و سرپرستی بیماران و مریض داری در پیش خداوند متعال اجر و پاداش مضاعفی دارد افزود: جشن تولد حضرت زینب (س) باید باشکوه برگزار شود.

حجت الاسلام مرادپور در ادامه با اشاره به صدور حکم تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی افزود: فتوای تاریخی بنیانگذار انقلاب اسلامی به عنوان رهبر مسلمانان جهان دیوار امنیت را بر سر سلمان رشدی و ناشران کتاب او خراب کرد زندگی را بر آن ها تلخ کرد.

وی در خاتمه خطبه های نماز جمعه اسکو افزود: فتوای تاریخی امام در تمام جهان موجی از بیداری را در مسلمانان ایجاد کرد و موجی توفنده از امت مسلمان در مصاف با کفر پدید آمد. سلمان رشدی از لحظه صدور حکم، مخفی شد و حفاظت وی برای غرب هزینه‌های کلان داشته است.

مردم باحضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن اقتدار نظام را نشان دادند

امام جمعه هشترود نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته هشترود گفت: مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حماسه بیاد ماندنی آفریدند و اقتدار نظام و انقلاب را به نمایش گذاشتند.

حجت الاسلام علی رحیمی با اشاره به تلاش های مذبوحانه بدخواهان برای کمرنگ کردن حماسه حضور مردم در راهپیمایی گفت : مردم حماسه ای آفریدند که دشمنان را حیرت زده کردو ملت بزرگ ایران هفتم اسفند ماه نیز بار دیگر بصیرت و زمان شناسی خویش را با انتخاب نمایندگان اصلح و ولایتمدار به جهانیان نشان می دهند.

وی خاطرنشان کرد: مردم شریف ایران با حضور پرشور در پای صندوق‌های رای در هفتم اسفندماه سال جاری حماسه‌ای دیگر خلق خواهند کرد.

وی با اشاره به رعایت اخلاق در تبلیغات انتخابات و اهمیت رقابت سالم ادامه داد: طرفداران کاندیداها باید از توهین به سایر کاندیداها خودداری کنند و رقابت سالم داشته باشند و نماینده مجلس نیز باید مصلحت منطقه را در اولویت قرار دهد

امام جمعه هشترود گفت: مردم شهرستان هشترود در تمامی مراحل انقلاب و جنگ سهیم بوده و شهدا و جانبازانی را تقدیم نظام اسلامی ایران کرده‌اند و همیشه با پشتیبانی کردن از ولی فقیه، به آرمان‌های امام و شهدا پایبند بوده اند.

خطیب جمعه هشترود خاطرنشان کرد: تمامی زیر ساخت‌ها در شهرستان فراهم است و سرمایه گذاران می‌توانند در این شهرستان سرمایه خود را به کار گیرند.

خدمات گسترده نظام در مناطق محروم کشور

وی گفت: خدماتی که نظام جمهوری اسلامی ایران در مناطق محروم انجام داده مثال زدنی است زیرا در رژیم گذشته اکثر مناطق ایران در محرومیت مطلق به سر می‌برده اند.

رحیمی اضافه کرد: کاندیداهایی که می‌خواهند خود را در انتخابات محک بزنند، باید با حضور خود در اجتماع برنامه‌های خود را به مردم ارایه دهند تا مردم با آگاهی کامل رای دهند.

وی اشاره کرد: نماینده مجلس باید خود را وقف مردم کند، مصلحت مردم را فدای مصلحت شخص نکند و مصلحت منطقه را در اولویت قرار دهد و همچنین وام دار اشخاص خاص نباشد.