روز قدس همزمان با سایر نقاط جهان در امان پایتخت اردن گرامی داشته شد.

به گزارش پرس شیعه؛ در این مراسم سخنرانانی از کرانه باختری و احزاب و شخصیت های اردنی با درود به روح ملکوتی امام خمینی (ره) و تشکر و قدردانی از حمایت و کمک‌ های جمهوری اسلامی ایران به مردم فلسطین، جنایات اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی را محکوم و خواستار حمایت کشورهای اسلامی از آرمان فلسطین برای آزادی قدس شریف شدند.

سخنرانان همچنین در حمایت از روز جهانی قدس به عنوان عامل وحدت بخش در جهان اسلام و به ویژه محور مقاومت در وضعیت کنونی منطقه تاکید نموده و با ضروری شمردن وحدت و انسجام داخلی مسلمانان، و پرهیز از افراط گری به عنوان راه و هدف اصلی که همانا پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی است را خواستار شدند.

در این مراسم که با سخنرانی مجتبی فردوسی پور سفیر کشورمان همراه شد برخی از نخبگان و شخصیت های علمی و اجتماعی، دیدگاههای خود را ارائه نمودند از جمله پیام رئیس مجلس ملی فلسطین و سخنرانی رئیس اسبق کمیسیون فلسطین پارلمان اردن، که با تشکر از پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از آرمان قدس، بر ادامه راه تا آزادی قدس شریف تاکید نمودند.

در این مراسم علاوه بر شخصیت های فرهنگی، سیاسی و حزبی، سفرا و نمایندگان سایر سفارتخانه ها ی مقیم و همچنین اعضای سفارت کشورمان، شرکت داشتند.

در این مراسم باشکوه، آخرین جمعه ماه رمضان که به ابتکار حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری شده، گرامی داشته شد. شرکت کنندگان در این مراسم، هماهنگی و همراهی خود را با سایر مسلمین برای حمایت از آرمانهای وحدت آفرین روز جهانی قدس به نمایش گذاردند و همچنین شهدای اردنی و فلسطینی که در راه فلسطین به شهادت رسیده اند را مورد تکریم قرار داده و یاد آنان را گرامی داشتند.

مجتبی فردوسی پور در این مراسم ضمن تشریح دیدگاه رهبر کبیر انقلاب اسلامی پیرامون مساله فلسطین و قدس شریف، مواضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اتحاد جهان اسلام اشاره کرده و ضمن اعلام حمایت از مقاومت مردم فلسطین، بر ضرورت وحدت کلمه و یکپارچگی گروههای فلسطینی و همچنین تمسک و پایبندی به مقاومت، تاکید نمود.

سفیر کشورمان ضمن محکومیت انتخاب رژیم صهیونیستی به ریاست یکی از کمیته های ششگانه حقوق بشر سازمان ملل متحد، عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل را مایه ننگ و نفرت جهان عرب و اسلام دانست.

در پایان این مراسم، شرکت کنندگان در ضیافت افطاری که به همین مناسبت تدارک دیده شده بود شرکت نمودند.