کارشناس رسانه ملی با بیان اهمیت ناامید نشدن از درگاه الهی گفت: خداوند اصرار در گدایی به درگاهش را دوست دارد و گدایی و اصرار به درگاه الهی انسان را به پیروزی می رساند، گر چه به طول بینجامد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام حبیب الله فرحزاد، کارشناس رسانه ملی سحرگاه شنبه در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت فاطمه معصومه(س) خاطرنشان کرد: در دعای ابوحمزه ثمالی می خوانیم که راه به سوی خدا نزدیک است و می گوییم که خدایا من با طلب کردن قصد به سوی تو کردم؛ در رویات است که پشتکار در دعا بسیار مهم است و خداوند اصرار در گدایی به درگاهش را دوست دارد.

در مشکلات درهای رحمت الهی باز می شود

این کارشناس رسانه ملی درباره ناامید نشدن از درگاه خداوند متعال اظهار داشت: پایداری زلیخا بر حضرت یوسف(ع) سبب رسیدنش به آن حضرت شد؛ این دو اصلا از هیچ وجهی به هم نمی خوردند، اما مقاومت زلیخا بر آن حضرت سبب شد تا همسر حضرت یوسف(ع) شود؛ در روایت است که اگر کسی به درگاه خدا حاجتی داشته باشد و مورد رضایت خدا باشد، قبل از این که از دنیا برود، خدا دعایش را مستجاب می کند؛ گدایی و اصرار به درگاه الهی انسان را به پیروزی می رساند، گر چه به طول بینجامد.

این کارشناس دینی با اشاره به این که وقتی مشکلات زیاد شود، درهای گشایش باز می شود، تصریح کرد: گاهی اوقات در زندگی درها بسته است؛ امیرمؤمنان(ع) دریچه ای باز کردند و فرمودند که در ناامیدی امیدت بیشتر باشد؛ وقتی که بلا بیشتر می شود، گشایش بیشتر می شود.

یاد پیامبر و آل او راه بهشت را هموار می کند

وی درباره اجر ذکر صلوات گفت: موقع شنیدن نام و یاد پیامبر(ص) و القاب آن حضرت، ذکر صلوات مستحب است؛ در برخی روایات آمده است که صلوات نفرستادن عمدی، سبب گم کردن راه بهشت می شود؛ یاد پیامبر و آل او راه بهشت را هموار می کند.

حجت الاسلام فرحزاد ضمن بیان روایتی خاطرنشان کرد: در روایت خداوند به موسی بن عمران(ع) وحی فرمود هر کس ظاهر خوب و باطن بدی داشته باشد و حالت نفاق دارد، دشمن حق من است؛ این صفت خیلی بدی است که ظاهر انسان مؤمن و باطن او منافق باشد و کسی که ظاهرا و باطنش مثل هم باشد، مؤمن است و کسی که باطنش بهتر از ظاهرش باشد، از اولیای خدا است.