یزدـ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: حضور گسترده مردم در اقصی نقاط میهن اسلامی به ویژه در استان یزد برای مسئولان پیام داشت و مسئولان نباید به این پیام بی‌تفاوت باشند.

به گزارش پرس شیعه، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد ضمن قدردانی از حضور گسترده و کم نظیر مردم یزد در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: مردم با این حضور خود به دنیا اعلام کردند که تحت هر شرایطی پای انقلاب خود ایستاده اند.

وی بیان کرد: این راهپیمایی هم برای دوستان، هم برای دشمنان، هم برای مردم دنیا و هم برای مسئولان کشور پیام داشت اما پیام اصلی آن، حمایت مردم در شرایط مختلف از ولایت، اسلام و انقلاب است.

ناصری با بیان اینکه مسئولان نیز باید پیام این حضور را به روشنی دریافت کنند و اکنون که مردم اینگونه به میدان آمده‌اند، وظایف خود را در قبال آنها انجام دهند، عنوان کرد: مسئولان ما در هر رده ای که هستند از اداری و فرهنگی و اجتماعی تا اقتصادی و … باید برای رفع مشکلات مردم به ویژه مشکلات اقتصادی آنها تلاش کنند.

وی تصریح کرد: مردم توجه بسیار خوبی به دین، انقلاب و ولایت دارند بنابراین باید به مشکلات آنها رسیدگی شود و از خود مردم نیز باید در این مسیر استفاده شود.

ناصری یادآور شد: گرچه مردم ما صبور هستند و زبان به بیان مشکلات خود نمی گشایند اما ما خودمان باید بفهمیم که باید خدوم این مردم قدردان باشیم و رفع مشکلات معیشتی و رفاه آنها را در اولویت قرار دهیم.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک سالروز میلاد حضرت زینب (س) اظهار داشت: حضرت زینب (س) بانونی صبر، ملایمت و بردباری بود و به دلیل وجود این صفات در پرستاران، روز ولادت این بانوی بزرگوار اسلام، به روز پرستار نامگذاری شده است.

وی با اشاره به سختی‌های کار پرستاران، بر لزوم تقویت رفعت و سعه صدر به رغم مشکلات کاری تاکید کرد و از مسئولان نیز خواست تا مشکلات این قشر زحمتکش جامعه را برطرف کرده و به آنها رسیدگی بیشتری داشته باشند.

ناصری در مورد انتخابات نیز ضمن توصیه هایی به کاندیداهای انتخابات مجلس عنوان کرد: در رقابت انتخاباتی، اخلاق و تقوا را رعایت کنید و رهنمودهای رهبری را سرلوحه فعالیت های تبلیغاتی خود قرار دهید.