عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان این‌که تصمیم‌گیری صحیح نوعی امداد غیبی است، گفت: فرمان امام خمینی (ره) در اول انقلاب مبنی بر شکستن حکومت نظامی، تصمیم صحیح، به جا و نوعی امداد غیبی بود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله محسن فقیهی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه ظهر امروز در درس تفسیر قرآن که در مسجد سلماسی قم برگزار می‌شود در تفسیر سوره بقره اظهار داشت: در زمان پیامبر(ص) کفاری بودند که نصیحت و معجزات پیامبر بر آنان تأثیری نداشت و خداوند بر قلب‌ها و گوش‌هایشان مُهر زده و بر چشمشان پرده‌ای انداخته بود تا حقایق را نبینند.

وی با بیان این که خداوند نسبت به همه مردم محبت یکسان دارد، افزود: همه انسان‌ها از نظر خداوند مساوی هستند و خداوند نسبت به همه رحمان و رحیم است و این که خداوند می‌فرماید که بر قلب‌ها و گوش‌های کافران مُهر زده است مَجاز از این است که اثر گناه مُهر شدن قلب و گوش انسان است.

آیت‌الله فقیهی بابیان این که هر کاری در این دنیا اثر خاص خود را دارد، خاطرنشان کرد: اثر برخی کارهای خیر طولانی شدن عمر، سلامتی و دفع بلا و یا عزت و سربلندی انسان در دنیا است و در آخرت هم اثر دارد و همین‌طور اعمال بد هم آثاری دارد که از آن جمله سیاه شدن قلب انسان است.

وی با اشاره به فرمان امام خمینی(ره) در اول انقلاب مبنی بر شکستن حکومت نظامی، ابراز داشت: این گونه تصمیمات صحیح و به جا نوعی از امداد غیبی خداوند نسبت به انسان‌هایی است که ارتباط قوی با خدا دارند و این اثر دنیایی اعتماد به خدا است و این الطاف پروردگار به کسانی که کار خیر انجام می‌دهند است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه کارهای خیر را باعث ترک راحت تر گناه دانست و افزود: کسی که به گناه عادت کرده است خیلی مشکل است که گناه را کنار بگذارد زیرا قلب انسان سیاه می‌شود و شنیدن حرف حق برایش سخت می‌شود.

وی مهر خوردن بر قلب و گوش و ندیدن حقایق را از آثار گناه دانست و خاطرنشان کرد: اگر انسان بر کارهای خیر استمرار داشته باشد وقتی چیزی از خدا بخواهد خداوند به او می‌دهد و احساس گشایش در کارهایش می‌کند.