معاون رییس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگو با پادشاه بحرین، از سرکوب مخالفان در این کشور ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از فارس، کاخ سفید می‌گوید «جو بایدن»، معاون «باراک اوباما»، رییس‌جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با «حمد بن عیسی آل‌خلیفه»، پادشاه بحرین «نگرانی‌های عمیق خود را درباره تحولات منفی اخیر» در این کشور ابراز کرده است.

به گزارش رویترز، کاخ سفید، بامداد شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرده «بایدن» روز پنجشنبه در گفت‌وگویی با «آل خلیفه» بر اهمیت کاستن از تنش‌ها از طریق گفت‌وگو و تعهد به اصلاخات، تأکید کرده است.

این خبر در شرایطی اعلام می‌شود که هفت سناتور آمریکایی روز پنجشنبه از جان کری، وزیر خارجه آمریکا خواسته‌اند رژیم بحرین را برای انجام اقدامات بیشتر در زمینه اصلاحات سیاسی و اجتماعی تحت فشار قرار دهد.

این سناتورهای آمریکایی در نامه به وزیر خارجه کشورشان نوشته‌اند آمریکا بایستی در صورت ادامه سرکوبگری‌های اخیر بحرین علیه مخالفان، انجام اقدامات تبعی ملموس، از جمله تجدید نظر در فروش سلاح به این کشور را بررسی کند.

بحرین پایگاه ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا است. رژیم بحرین اخیراً تابعیت شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان این کشور را لغو کرده که این اقدام مخالفت گسترده نهادهای حقوق بشری را در پی داشته است.