یک مرکز حقوقی فلسطینی اعلام کرد که اشغالگران صهیونیست از آغاز سال جاری تاکنون ۷۸ فلسطینی را به شهادت رسانده و ۶۲ باب خانه و تاسیسات فلسطینی را ویران کردند و مراجع اسرائیلی در این بازه زمانی دستور ساخت ۸۸۴۹ واحد مسکونی برای صهیونیست ها را صادر کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مرکز مطالعات و مستند سازی عبدالله حورانی در گزارش شش ماه نخست سال جاری که امروز شنبه منتشر شد، تاکید کرد که بخش اعظم این شهدا در پست های بازرسی کرانه باختری و قدس و مرزهای نوار غزه تیرباران شدند که در میان آنان ۲۲ کودک و ۹ زن دیده می شوند که این امر موجب افزایش تعداد شهدای انتفاضه قدس به ۲۲۳ تن شد. رژیم صهیونیستی همچنان از تحویل جنازه ۱۰ شهید فلسطینی خودداری می کند که ۶ تن از آنان را استان قدس هستند.

در این گزارش آمده است که اشغالگران صهیونیست در همین بازه زمانی ۶۲۰ باب خانه و تاسیسات را ویران کردند که ۲۷۹ تا از آنها را خانه و ۳۴۱ تای دیگر را تاسیسات تجاری و بازرگانی و صنعتی تشکیل می دهند در پی این تجاوزات بیش از ۲۵۰۰ شهروند فلسطینی آواره شدند.

در این گزارش می خوانیم که نیروهای ارتش اسرائیل در جریان این اقدامات ویرانگرانه خانه های شهدا و اسرای فلسطینی که دست به عملیات های شهادت طلبانه علیه نظامیان و شهرک نشینان اسرائیلی زده بودند را نشانه رفتند. نیروهای صهیونیستی همچنین دو باب خانه در دهستان طانا واقع در شرق نابلس و منطقه ابوالنوار در شرق قدس را به خاک یکسان کردند.

در این گزارش تصریح شد که ارتش اسرائیل در نیمه نخست سال جاری به شهرک سازی و توسعه شهرک های یهودی در کرانه باختری و بیت المقدس اشغالی شدت بخشید.

بر اساس این گزارش، دشمن صهیونیستی در این بازه زمانی با ساخت ۸۸۴۹ واحد مسکونی برای صهیونیست ها موافقت کرد که برخی از این واحدهای مسکونی ساخته شد و برخی دیگر در دست ساخت می باشند.

این نهاد مطالعاتی تاکید کرد که از میان ۸۸۴۹ واحد مسکونی ۱۸۰۰ واحد در ۴ شهرک یهودی قدس اشغالی، ۱۴۳۵ واحد در شهرک راموت واقع در شمال غرب قدس، ۹۷۷ واحد مسکونی در شهرک اسرائیلی بسگات زئیف، ۲۵۸ واحد در شهر ک های العیسویه و الطور و ۱۴ واحد دیگر در شهرک یهودی نووی ادومیم احداث گردید.

مرکز مطالعات و مستند سازی عبدالله الحورانی تاکید کرد که قرار است ۱۵۰ واحد مسکونی دیگر در شهرک گیلو واقع در جنوب قدس، ۸۲ واحد مسکونی در شهرک رمات شلومر واقع در نزدیکی بیت حنینا، ۷۶ واحد مسکونی در شهرک گفعات زئیف شهر قدس و ۷۸ واحد مسکونی در شهرک نبی یعقوب در قدس ساخته شود.

دولت صهیونیستی چندی پیش از تصمیم خود برای ساخت شهرکی جدید در منطقه فرودگاه قلندیا خبر داد. این دولت تصمیم دارد که در این شهرک ۱۵ هزار واحد مسکونی برای یهودیان تندرو احداث کند.

مرکز الحورانی یادآور شد که نیروهای ارتش رژیم اشغالگر قدس در این بازه زمانی بیش از ۱۰۰۰۰ هکتار از زمین های فلسطینیان ساکن کرانه باختری و قدس اشغالی و منطقه بحر المیت را به تصرف و اشغال خود درآوردند.

طبق این گزارش، دایره مدنی ارتش صهیونیستی بیش از ۶۲ هزار هکتار از زمین های کرانه باختری را برای ساخت شهرک های یهودی اختصاص داد.

بر اساس گزارش، نیروهای ارتش رژیم اشغالگر قدس در همین مدت مورد بحث ۱۵۰۰ هکتار از زمین های شهرک اریحا را مصادره کردند و این اقدام بنا به دستور مقامات سیاسی اسرائیل صورت گرفت، نیروهای صهیونیستی همچنین ۲۳۰۰ هکتار از زمین های جنوب اریحا واقع در نزدیکی بحر المیت ،۷۰۰ هکتار از زمین های شهرک العوجا وابسته به وزارت اوقاف و امور دینی فلسطین را به تصرف خود درآورده و با بولدوزر ویران کردند.

در این گزارش آمده است که اشغالگران صهیونیست همچنان به اقدامات یهودی سازی شهر قدس جهت کوچاندن ساکنان آن و تغییر ماهیت عربی و اسلامی آن ادامه می دهند، ارتش اسرائیل در نیمه نخست سال جاری دست به یک سلسله اقدامات تجاوزکارانه علیه شهر بیت قدس و ساکنان آن و مسجد الاقصی زد و صدها میلیون دلار برای یهودی سازی این شهر اختصاص داد.

این گزارش همچنین فاش ساخت که دشمن صهیونیستی تصمیم دارد منطقه اطراف مسجد مبارک الاقصی را به مجموعه معابد یهودی مبدل سازد و آثار و نشانه های کهن اسلامی این منطقه را از بین ببرد.اسرائیل می خواهد این کار را از طریق ساخت یک معبد یهودی بزرگ در زیر موقوفه حمام العین در چند صد متری مسجد الاقصی انجام دهد.

مرکز مذکور یادآور شد که وزارت گردشگری اسرائیل در این بازه زمانی یک نقشه سیاحتی از شهر قدس ترسیم کرد که ده ها معبد و اماکن سیاحتی یهودی را نشان می دهد، در این نقشه هیچ یک آثار و نشانه های اسلامی و مسیحی شهر بیت المقدس دیده نمی شود.

در این گزارش می خوانیم که نیروهای ارتش اسرائیل طی ۶ ماه نخست سال جاری ۳۲۳۰ فلسطینی از جمله ۷۱۲ کودک، ۸۴ زن و دختر جوان را اسیر کردند. این اقدام در حالی صورت می گیرد که ارتش صهیونیستی در همین بازه زمانی در سال گذشته ۲۱۵۶ فلسطینی را بازداشت کردند. در حال حاضر نزدیک به ۷۰۰۰ فلسطینی در زندان های صهیونیستی به حبس کشیده شده اند که در میان آنان ۴۰۰ کودک و ۶۸ زن و ۲۲ خبرنگار دیده می شوند. تعداد اسرای فلسطینی محکوم به حبس ابد به بیش از ۴۸۹ تن می رسد. تعداد بازداشت شدگان موقت در بازه زمانی مذکور به ۷۵۰ تن افزایش یافت، حال آنکه تعداد آنان در این مدت در سال سال گذشته ۳۰۰ تن بود.

طبق گزارش مرکز حورانی، نیروهای ارتش رژیم اشغالگر قدس به تجاوزات خود علیه ساکنان نوار غزه ادامه می دهند و به اراضی فلسطینیان یورش می آورند و زمین های کشاورزی فلسطینیان ساکن این منطقه را ویران می سازند.