دادگاه عالی بریتانیا بعد از شکایت گروه‌های فشار صهیونیستی علیه شوراهای محلی که خواستار تحریم این رژیم هستند، رای به نفع شوراها داد.

به گزارش پرس شیعه؛ دادگاه عالی برتیانیا به نفع شوراهای محلی که در همبستگی با مردم فلسطین اقدام می‌کنند، رای داد.

به نوشته پایگاه اینترنتی جنبش منزوی کردم، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم رژیم صهیونیستی نوشت دادگاه عالی بریتانیا با این رای ضربه‌ای به گروه‌های حامی این رژیم بود که سعی در خفه کردن شوراهای محلی و ناتوانی آنان در انجام اقداماتی برای همبستگی با مردم فلسطین داشتند.

این پایگاه اینترنتی ادامه داد، گروه به اصطلاح ناظر حقوق بشر یهودیان که یک گروه لابی صهیونیستی است، چندین شورای محلی را به دلیل قطعنامه‌هایشان در حمایت از تحریم محصولات شهرک‌نشینان غیرقانونی رژیم صهیونیستی، در شهرهای مختلف بریتانیا به دادگاه کشانده بود.

دادگاه عالی بریتانیا تمام این اتهامات از سوی این گروهک به اصطلاح حقوق بشری را رد کرد.

یکی از افسران جنبش انزوا، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم رژیم صهیونیستی گفت که حکم دادگاه عالی بریتانیا ضربه‌ای به تلاش‌های رژیم صهیونیستی و گروه‌های فشار آن برای حمله به دموکراسی در بریتانیا و حمله به حق شوراهای محلی بود.

وی ادامه داد «ما به دنبال همکاری با شوراها و فعالان دموکراسی محلی هستیم تا این اطمینان حاصل شود که شوراهای محلی بیشتری در سراسر بریتانیا دست به اقداماتی می‌زنند که در راستای وظیفه به امانت سپرده شده به آن‌ها و در راستای تعهدات اخلاقیشان برای سرمایه‌گذاری در مورد نقض عمیق حقوق بشر باشند.»

اعضای این جنبش و برخی شوراهای محلی خواستار تحریم رژیم صهیونیستی هستند چراکه به شکل غیرقانونی دست به شهرک سازی در سرزمین‌های اشغالی زده و مردم بیگناه غزه را به قتل می‌رساند.