هرمز – امام جمعه هرمز گفت: در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیعت مجدد مردم با امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی تجلی یافت.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام محمد کاظم مناقبیان در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز بیان داشت: حضور قدرتمند، با صلابت و معنادار مردم در صحنه راهپیمایی ۲۲ بهمن، اتحاد، انسجام و ایستادگی بر سر آرمان های انقلاب و امام خمینی(ره) را به نمایش گذاشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با تقدیر و تشکر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی جشن سالگرد پیروزی انقلاب در روز ۲۲ بهمن، افزود: مردم بصیر و ولایی ایران بار دیگر با حضور پرشور خود در جشن انقلاب، دشمنان ایران اسلامی را مایوس کردند.

امام جمعه هرمز اظهار کرد: مساله دیگری که در راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی یافت، بیعت مجدد مردم با امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بود.

وی خاطر نشان کرد: ملت ایران باید متوجه باشند، همان گونه که در ۲۲ بهمن با حضور حماسی خود قلب دوستان نظام را شاد و دشمنان را مایوس تر کردند، باید در انتخابات هفتم اسفند نیز با حضور خود، حماسه ای دیگر را رقم بزنند.

حجت الاسلام مناقبیان به انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند امسال اشاره کرد و گفت: دشمنان به شکل های مختلف قصد نفوذ در صفوف مستحکم ملت ایران را دارند و این بار نیز درصدد ایجاد تفرقه به شکل های مختلف برای جلوگیری از حضور گسترده مردم پای صندوق های رای هستند.

وی تصریح کرد: باید مانند حضور در ۲۲ بهمن، روز هفتم اسفند ماه توطئه دشمنان را نقش بر آب کرد و به آنها فهماند بدانید ایرانی در حضور خود اقتدار و پیشرفت را دیده است و امروز این نقشه ها و توطئه ها شکست دشمنان را بیشتر رقم می زند.

امام جمعه هرمز با اشاره به فرارسیدن سالروز قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز، بیان داشت: قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز ستون فقرات رژیم شاه را شکست.

وی با اشاره به اینکه قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز برای بزرگداشت چهلم شهدای قیام ۱۹ دی مردم قم صورت گرفت، ادامه داد: قیام ۲۹ بهمن تبریز در دوران قبل از انقلاب مهمترین عامل برای وحدت انقلابیون و مردم در برابر رژیم طاغوت بود و باعث پیروزی مردم در برابر طاغوت و رژیم شاه شد.

حجت الاسلام مناقبیان در ادامه با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب (س) از آن حضرت به عنوان الگوی پرستاران مسلمان یاد کرد که بعد از قیام عاشورا در سخت ترین شرایط و نبود امکانات ضمن پرستاری از خانواده شهدا و مجروحین در انتقال و دفاع از ارزش های اسلامی و پیام کربلا بسیار تلاش کردند.

وی، برضرورت الگو قرار دادن این بانوی بزرگ اسلام و نیز مادر بزرگوار ایشان حضرت فاطمه زهرا (س) ازسوی دختران و زنان امت اسلامی به ویژه قشر زحمکش پرستار تاکید کرد.