حادثه خونین فرودگاه آتاتورک استانبول و انتشار پیامی در خصوص اهداف حملات بعدی داعش موجب حاکم شدن جوی از ترس در فرودگاه های آمریکا و انگلیس شده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از دیلی تلگراف، یک حساب کاربری متعلق به یکی از حامیان داعش هشدار داده که می‌خواهد حملاتی را در فرودگاه بین‌المللی لس آنجلس، هیترو لندن و کندی نیویورک در طول تعطیلات چهارم جولای انجام دهد.

در این حساب کاربری آمده که این حملات در هواپیماهایی که از هیترو انگلیس به مقصد آمریکا حرکت می‌کنند، صورت می‌گیرد و هشدار داده که وسیله ای در داخل این فرودگاه یا فرودگاه لس آنجلس یا جان اف.کندی گذاشته می‌شود.

روزنامه گاردین نیز در گزارشی در این خصوص نوشت: افراط‌گرایان که مدعی حمایت از داعش شده‌اند، در صفحه توئیتر خود، گفته‌اند که خطوط پروازی فرودگاه هیترو لندن را در چهارم جولای مورد حمله قرار خواهند داد.

این روزنامه افزود: براساس گزارش سازمان اطلاعاتی ضد تروریستی «اس آی تی ئی» که یک نهادی غیردولتی است، یک گروه حامی داعش در صفحه توئیتر خود، گفته است که پروازها از فرودگاه هیترو به فرودگاه‌های آمریکا که می‌تواند یکی از فرودگاه‌های «جان اف کندی» نیویورک و یا لس‌آنجلس باشد، هدف قرار می دهد.

به نوشته گاردین، این تهدید علیه پروازها از فرودگاه هیترو به مقصد آمریکا همزمان با چهارم جولای روز استقلال آمریکا هست.

فرودگاه هیترو در حال حاضر یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان بشمار می‌آید و براساس آمارهای منتشرشده تنها در آوریل ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۶ میلیون مسافر برای جابجایی‌شان از این فرودگاه استفاده کرده‌اند.