وزیر اقتصاد و معاون صدر اعظم آلمان، پیشنهاد کرد به ان دسته از جوانان انگلیسی که به ماندن کشورشان در اتحادیه اروپا رأی داده بودند، تابعیت آلمانی داده شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سایت “روسیا الیوم”، زیگمار گابریل، طی اظهاراتی در کنگره حزب سوسیال دموکرات آلمان – که خود ریاست آن را بر عهده دارد – در برلین گفت که بیش از ۷۰ درصد از شهروندان انگلیسی بین ۱۸ تا ۲۴ سال به ماندن کشورشان در اتحادیه اروپا رأی داده اند. در حالی که از مجموع شرکت کنندگان در همه پرسی انگلیس، ۵۲ درصد به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رأی مثبت داده اند.
وی با ذکر این مطلب خواستار تلاش بیشتر سوسیال دموکرات ها برای فراهم کردن مقدمات اعطای تابعیت دو گانه به آن ۷۰ درصد جوان انگلیسی شد.
وی افزود: ما باید با اعظای تابعیت به جوانان انگلیسی که در آلمان، فرانسه یا ایتالیا زندگی می کنند، آنها را شهروند اتحادیه اروپا نگه داریم.
گابریل در ادامه گفت که این عده از جوانان انگلیسی می خواهند در اتحادیه اروپا بمانند زیرا می دانند که جهان در حال تغییر است و این، دلیل خوبی است بر اینکه این جوانان از نخبگان سیاسی کشورشان باهوش تر هستند. وی خاطرنشان کرد که انگلیس نمی تواند به تنهایی از سد تغییرات بگذرد.
معاون آنگلا مرکل افزود: الان باید به فکر این باشیم که چه چیزی باید به جوانان انگلیسی بدهیم.