کرمان- خطیب جمعه کرمان بر رعایت اخلاق اسلامی و قانون مداری از سوی کاندیداها در انتخابات تأکید کرد و گفت: انتخابات نباید صحنه اختلاف و درگیری‌ها باشد.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام مهدی عرب پور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرمان با اشاره به حضور پرشور مردمم در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه امسال اظهار کرد: ملت ایران نشان دادند که در حمایت از انقلاب و رهبری ایستاده‌اند.

وی بابیان اینکه ملت ایران روز گذشته به دشمنان فهماندند که پای آرمان‌های امام و انقلاب هستند، بیان داشت: ملت ایران در مسیری که امام ترسیم کرده حرکت می‌کنند و ذره‌ای از آرمان‌های خود کوتاه نمی‌آیند.

وی در ادامه ضمن تقدیر از همه دست‌اندرکاران ستاد دهه فجر استان گفت: مردم همان‌طور که روز گذشته موجب خلق حماسه عظیم شدند در هفتم اسفندماه نیز حماسه‌ای دیگر خلق کنند.

وی بر حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو تأکید کرد و افزود: حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی نقشه‌های دشمن را نقش بر آب می‌کند.

عرب پور بر رعایت اخلاق اسلامی از سوی کاندیداها تأکید کرد و افزود: نامزدها در تبلیغات همه جوانب را مدنظر داشته باشند و از وعده‌های خلاف واقع پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه با سهل‌انگاری نباید بهانه به دست دشمن بدهیم، گفت: انتخابات نباید صحنه اختلاف و درگیری‌ها باشد.

وی انتخابات را صحنه رقابت کاندیداها دانست و افزود: رقابت‌ها بعد از انتخابات باید به رفاقت برای سازندگی و آبادانی کشور تبدیل شود.

امام جمعه موقت کرمان همچنین با اشاره به سالروز میلاد حضرت زینب (س) نیز گفت: حضرت زینب اسوه صبر و ایستادگی در برابر ظلم برای زنان هستند.

وی با اشاره به سالروز تشکیل کمیته انقلاب اسلامی توسط امام راحل نیز بیان داشت: این کمیته برای حراست از انقلاب تشکیل شد و امروز نیروی انتظامی در برخورد با عوامل ناامنی و در حراست از جان مال و ناموس مردم موفق عمل می‌کند.