رئیس مجلس نمایندگان عراق اعلام کرد که برای حفظ منصب خود تلاش نمی کند و برای نگهداری آن از سفیر ایران در بغداد هیچ کمکی نگرفته است.

به گزارش پرس شیعه؛ سلیم الجبوری  گفت: من از سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد برای حفظ پست و مقامم درخواست هیچ کمکی نکرده ام.

رئیس مجلس نمایندگان عراق در مصاحبه با شبکه ماهواره ای سومریه نیوز که امروز(یکشنبه) منتشر شد، افزود: به عنوان رئیس مجلس نمایندگان هیچ خط قرمزی برای دیدار با شخصیت های سیاسی ندارم و تنها هدفم از دیدار با مسئولان کشورهای دیگر حفظ وحدت ملی عراق و تضمین امنیت و آرامش آن است.

الجبوری گفت: برخلاف ادعای بعضی ها؛ من درپی قدرت نیستم و برای حفظ سمت خود هیچ کمکی از سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد دریافت نکرده ام زیرا شایسته نیست که یک سیاستمدار از طرف های خارجی به جای مردم کشورش کمک بگیرد.

وی همچنین به ورود معترضان به ساختمان مجلس نمایندگان در منطقه الخضراء در مرکز بغداد پایتخت عراق اشاره کرد و گفت: حمله تظاهرات کنندگان به منطقه الخضراء دارای انگیزه های سیاسی بود.

الجبوری افزود: حمله تظاهرات کنندگان معترض به منطقه الخضراء که مطالباتی داشتند ، ریشه در انگیزه های سیاسی دارد و من یک هفته پیش از این حمله با فرستادن نامه ای به فرماندهی کل نیروهای مسلح اعلام کردم که دیوارهای ساختمان مجلس نمایندگان برای تأمین امنیت نمایندگان مناسب نیست و باید تدابیر امنیتی بیشتری برای تأمین امنیت مجلس اتخاذ شود.

تظاهرکنندگان روز ۳۰ آوریل ۲۰۱۶ در اعتراض به تعلل مجلس نمایندگان در بررسی صلاحیت نامزدهای پیشنهادی برای وزارتخانه ها به منطقه الخضراء حمله و وارد ساختمان مجلس و ساختمان هیأت دولت شدند و مدتی نیز در این منطقه تحصن کردند سپس به تحصن خود پایان دادند.