سفیر سابق ایران در بحرین گفت که لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم کشور بحرین را وارد مرحله ای جدید از بحران داخلی و رویارویی با مردم خواهد کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حسین امیرعبداللهیان امروز(یکشبنه) در واکنش به امضای لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم توسط شاه آن کشور، یادآورشد: در دیدارهایم در دوره سفارت در بحرین با آیت الله عیسی قاسم ، بوضوح دریافتم که ایشان روحانی فهیم، عالمی جلیل القدر و مبارزی نستوه و قویا معتقد به راه کار دموکراتیک است.

وی تاکید کرد: شیخ عیسی قاسم با درک شرایط منطقه همواره ضمن تبیین حقایق جامعه و اتخاذ مواضع صریح ، مانع توسل جوانان به خشونت بود.

امیرعبداللهیان افزود: اقدام پادشاه بحرین در امضای لغو تابعیت یکی از اصیل ترین اتباع بحرین، بی تردید این کشور را وارد مرحله ای جدید از بحران داخلی و رویارویی با مردم خواهد کرد که شکاف بین مردم و حکومت را بیشتر خواهد کرد.

وی تاکید کرد: به نظر می رسد این تصمیمات بخشی از نتایج اتکاء حاکمان بحرین به بیگانگان و همچنین نتیجه روابط پنهان منامه با رژیم صهیونیستی است که آل حلیفه را بشدت متضرر خواهد کرد.

سفیرسابق ایران دربحرین با بیان اینکه آل خلیفه باید به مردم کشورش تکیه کند، گفت: حکومت بحرین بداند که راهکار در بحرین صرفا سیاسی است و این روش های ناکارآمد کمکی به حل بحران واقعی موجود بین مردم و حکومت بحرین نخواهد کرد.

یادآور می شود رژیم آل خلیفه در ادامه فشار علیه علما و مردم بحرین، سی و یکم خرداد ماه تابعیت شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته و رهبر شیعیان آن کشور را لغو کرد.

حاج شیخ عیسی احمد قاسم درازی بحرانی معروف به شیخ عیسی قاسم ۷۳ ساله ، عالم برجستهٔ شیعه و رهبر شیعیان و رهبر معنوی انقلاب بحرین درسال ۱۹۳۷ درروستای دراز نزدیکی منامه پایتخت کنونی بحرین زاده شد.

حکم لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم که حمد پادشاه بحرین آن را امضاء کرده است، امروز(یکشنبه) در رسانه های رسمی آن کشور منتشر شد.