فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: مردم با امنیت می‌توانند در رفاه و آسایش باشند و شرایط رو به پیشرفت داشته باشند و اگر امنیت نباشد هیچ‌کدام از اینها مقدور نیست.

به گزارش پرس شیعه؛ امیر دریادار حبیب الله سیاری در جمع فرماندهان و نیروهای فرماندهی آموزش تفنگداران دریایی منجیل اظهار داشت: باید با بالا بردن آمادگی‌های نظامی، کارآمد، پا در رکاب، مؤمن، معتقد، متخصص، متفکر، ولایتمدار، شهادت طلب و ایثارگر توانمندی خود را روزبه‌روز بیشتر کنیم.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: باید تجهیزات و تمرین مناسب داشته باشیم که داریم و می‌بایست با برنامه حرکت کنیم که می‌کنیم و باید مرتب و منظم درحال تمرین باشیم که هستیم.

دریادار سیاری با بیان اینکه تمام سعی و تلاش ما این است تا نسبت به قبل پیشرفت و آمادگی کاملی داشته باشیم تصریح کرد: برای بالا بردن ارتقاء سطح معنویت باید خودباوری، تقوا، ایمان، ایثارگری و از خودگذشتگی بالا داشته باشیم.

وی تأکید کرد: نیروهای مسلح مسئول برقراری امنیت دولت و ملت در سراسر کشور هستند و مردم با این امنیت می‌توانند در رفاه و آسایش باشند، زندگی، تحصیل، تجارت، تولید و روال عادی زندگی و شرایط رو به پیشرفت داشته باشند لذا اگر امنیت نباشد هیچ‌کدام از اینها مقدور نیست.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در مقوله امنیت که اگر آن را نداشته باشیم هرچه که در طول سالیان متمادی ساخته‌ایم یک صبح تا ظهر از بین می‌رود تصریح کرد: در کشورهای اطراف ما به‌خاطر وجود ناامنی، حجم اتفاقات، تخریب‌ها و ترورها باعث شده است بعضی کشورها سال‌های سال از آبادانی به دور باشند و هیچ‌گونه رفاه و پیشرفتی در آن صورت نگیرد.

در ابتدای مراسم با قرائت قاریان برجسته بین المللی و کشوری، محفل انس با قرآن کریم برگزار شد و در پایان هم با حضور امامان جمعه رودبار و منجیل، سرپرست فرمانداری و اعضاء شورای تأمین از برترین‌های مرکز آموزش تفنگداران دریایی منجیل تجلیل شد.